İZSU Bu Sene Sapıttı: 5 Ayda Yüzde 15 Zam!

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Kurulu, bugün aldığı karar sonucunda su fiyatlarına yüzde 5 zam daha yaptı.

İZSU Bu Sene Sapıttı: 5 Ayda Yüzde 15 Zam!

Türkiye'de en pahalı su parasının ödendiği il olan İzmir, yeni bir zam ile birlikte kırgınlık yaşadı. Vatandaşların derelerin kokusundan ötürü eleştirdiği ve belediyesi tarafından sadece zengin kesime hizmet sunmasından ötürü eleştiri hedefi olduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi, aldığı son karar ile birlikte özellikle de alt gelir grubunda olan vatandaşları kızdırdı.

Bir çok vatandaş yapılan bu zam ile birlikte kullanmadıkları su parasından daha da fazlasını kat ve kat olarak ödeyeceklerini ifade ederek, zammın derhal geri alınması gerektiğini belirtti.

AK Parti Grubu Hayır Oyu Verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Kurulu, yapılan oylamada AK Parti grubu tarafından hayır oyu almasına rağmen çoğunluğu CHP grubu tarafından oluşan kurul dolayısı ile kabul edildi. Su paraısna dair yapılan açıklamada Başkan tarafından ''ben hep fakirlere hizmet sunuyorum, benim felsefem bu'' diyerek fakirlere sunulmayan hizmeti sunulmuş gibi göstermesi AK Parti grubunun tepkisini çekti ve yapılan bu zammın gereksiz ve geçersiz bir zam olduğu ifade edilerek daha derelerin bile hala 2017 yılında koktuğu belirtildi. Konuya dair hükümetten yeni KHK ve benzeri engellemelerin yapılarak zamların durdurulmasına yönelik karar verilebileceği belirtiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Kurulu İzmir Büyükşehir İzmir Büyükşehir Belediyesi su fiyatları su parası
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın