Barınak Önüne Terkedilen 6 Kangala Sahip Çıktı

İkizdere hayvan barınağı önüne bir kutu içerisine koyularak bırakılan 6 kangal yavrusu haberini alan hayvansever noter soluğu barınak önünde aldı ve yavruları kurtarmak için seferber oldu

Barınak Önüne Terkedilen 6 Kangala Sahip Çıktı

İkizdere hayvan barınağı önüne bir kutu içerisine koyularak bırakılan 6 kangal yavrusu haberini alan hayvansever noter soluğu barınak önünde aldı ve yavruları kurtarmak için seferber oldu.

Rize'nin ikizdere ilçesinde barınak önüne bir kutu içerisinde terkedilen 15-20 günlük 6 köpek yavrusu, ilçede yaklaşık 1.5 senedir yaralı ve bakıma muhtaç sokak hayvanları için çalışmalar gerçekleştiren noter Berran Altuntecim, terk edilen yavrulara sahip çıkarak, bakıma aldı. Barınak önüne hayvanların terk edildiği haberini alan koca yürekli Altuntecim, duruma müdahale etmekte gecikmedi. Köpekleri terk eden kişiyi tespit edip önce gidip konuşan ve annenin yavrularını arayacağını belirten hayvan dostu olumsuz yanıt aldı. Bunun üzerine 6 kangal yavrusuna sahip çıkan Berran Altuntecim, köpeklerin barınağa yerleştirilmesini sağladı, bakımlarınıda üstlendi.

"YAVRULARI ANNELERİNDEN AYIRMAYIN, GÜNAHTIR"

Yavru köpekleri bir kişinin kutu içerisinde barınağın önüne getirdiğini anlatan Berran Altuntecim, "O kişiye, 'Annelerinden ayırmayın, günahtır' dedik ama dinletemedik. O bu günahı göğüslemeye hazır sanırım. Yavruları bu soğukta annelerinden ayırarak buraya bırakmanın bir vebali vardır. Bizi dinlemedi ve bırakıp gitti. Yavruları biberonla besleyeceğiz. Anneden ayrılan yavru köpeklerin bağışıklık sistemleri sıfıra düşüyor. Hiçbir şey anne sütü gibi koruyucu olamıyor. Yavruların soğuk havada annesiz yaşama şansları yok" dedi. Hayvan severlere yavruları annelerinden ayırmamaları uyarısında bulundu.

rize ikizdere kangal
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın