Tüm Dünyada Özgürce Yapıldı Türkiye'de Zorla Yapıldı: Onur Yürüyüşü

LGBTİ Onur Yürüyüşü bugün yapılmak üzere İstanbul Valiliği tarafından izin verilmemişti.

Tüm Dünyada Özgürce Yapıldı Türkiye'de Zorla Yapıldı: Onur Yürüyüşü

Tüm dünyada her sene yapılan ve belirli bir günde karar verilen LGBTİ Onur Yürüyüşü ile ilgili olarak bu sene yine izin çıkmadı. Geçtiğimiz senelerde de LGBTİ Onur Yürüyüşü yapacak olan insanlara müdahale eden polis ekipleri, özel çevvik kuvvet, helikopterler, TOMA araçları adeta savaş varmışçasına LGBTİ Onur Yürüyüşüne katılmaya gelen vatandaşları engellemeye çalıştı.

Baskılara, Gözaltıra Rağmen Yürüdüler Ama Nerede Özgürlük?

LGBTİ Onur Yürüyüşü baskılara rağmen yürüyüş yapıldı, ancak polis aracında hadsiz ve ahlaksız bir şekilde gözaltına alınan vatandaşların bazılarına kuran okuması dinletilirken, bu konuda vatandaşlar tarafından sert tepki gösterildi. Bir çok vatandaş polis otosunda bu durumun olmasının dinde de yeri olmadığı gibi herkesin Müslüman olmak zorunda olmadığını veya Müslümanlıkta olan önerileri yapmak zorunda olmadığını belirtti.

Olayla ilgili olarak bir çok vatandaş sosyal medya üzerinden ''yaşanan tüm baskılara rağmen yürüyüş yapıldı, ancak nerede özgürlük? Neden bu kadar gerici ve yobaz ahlaksız vatandaş var?'' sorularını sordu.

LGBTİ LGBTİ Onur LGBTİ Onur Yürüyüşü LGBTİ Onur Yürüyüşü engellemesi LGBTİ Onur Yürüyüşü istanbul
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın