Türk Hava Yolları Yeniden Kargo Mailiyle Alakalı Uyardı

Son günler içerisinde tarafınıza Turkish Cargo'dan gönderilmiş gibi yer alan mailler olabilir. Bu mailler ile alakalı olarak Türk Hava Yolları'ndan da özel bir uyarı geldi.

Türk Hava Yolları Yeniden Kargo Mailiyle Alakalı Uyardı

Son günler içerisinde tarafınıza Turkish Cargo'dan gönderilmiş gibi yer alan mailler olabilir. Bu mailler ile alakalı olarak Türk Hava Yolları'ndan  da özel bir uyarı geldi.

Bilgisayar korsanlarının en klasik numaralarından birisi "olta" ya da bir diğer adıyla "Phishing"dir. Bu saldırı yönteminde bilgisayar korsanları genelde hedeflerine e-posta yöntemiyle ulaşırlar ve bu kurbanlarının ilgisini çekebilecek bir tuzak sitenin linki paylaşılır. Bu tuzak site çoğu zaman gerçekte var olan ve bilinen bir sitenin arayüzü gibi görünür ancak bu sitede dolduracağınız her bir giriş ve anket alanına yazılan bilgiler doğrudan bilgisayar korsanlarına gider. Bu şekilde şimdiye kadar binlerce kişinin banka hesap bilgileri ele geçirilmiştir.

Son olarak bu yöntem ile ilgili Türk Hava Yolları'ndan uyarı geldi. Turkish Cargo'nun resmi internet sitesine girildiğinde de görülebilen bu uyarı mesajında ise Turkish Cargo'dan gönderildiği izlenimi verilen, marka isminin ve logosunun yer aldığı bazı maillerden söz ediliyor.

türk hava yolları turkish cargo mail
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın