Türk Bankacılık Kullanıcıları Hackerların Hedefinde!

ESET tarafından yayınlanan son raporlar Türk mobil bankacılık kullanıcılarının güvende olmadığını gösteriyor ve doğruluyor.

Türk Bankacılık Kullanıcıları Hackerların Hedefinde!

Türkiye her yıl daha fazla bankalara bağımlı hale gelmeye devam eden bir ülke olmasının yanında yaşanan bir takım kritik güvenilir ve güvenilir olmayan yazılımlar dolayısı ile güvenlik sorunları yaşıyor. Yaşanan bu sorunların en başında Android cihazlar ve uygulamalar gelirken ESET adlı antivirüs kuruluşu tarafından yayınlanan son dakika açıklama ve raporlara göre Google Play Store üzerinde kendisine yer bulan ''Good Weather'' adlı sahte hava durumu uygulamasının cihazlarda bir trojan olarak aktif görev sürdürdüğü ve cihazları uzaktan kilitlemesinin yanında banka hesaplarını boşaltmaya yönelik bir sistem olduğu ifade ediliyor.

Türk Kullanıcılarının Bilgisizliğini Hedef Alıyor!

ESET tarafından yayınlanan raporun yanında hackerlar genel olarak bir çok yaşlı ve orta yaşlarda olan Türk kullanıcılarının Android uygulamaları hakkında olan bilgisizliği yani bilgi eksikliğinden dolayı hedef aldığını gösterirken Türkiye'de zararlı uygulamanın binlerce kez indirildiği görülüyor. Eğer ki cihazınızda bu uygulama varsa derhal cihazınızdan silmelisiniz ve cihazınızı ESET adlı antivirüs programı ile düzgün bir şekilde taratmanız gerekmektedir. Zira sonuçlarının çok kötü olabilecek olmasının yanında tüm banka hesaplarınızın sıfırlanması bile söz konusu olabilecektir.

eset güvenlik antivirüs türk mobil bankacılık kullanıcıları
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın