Google'a Türkiye'de Soruşturma Açıldı!

Dünya devi Google her geçen saat servetine servet katarken bununla beraber diğer şirketlerin önüne her saat daha fazla güçleniyor.

Google'a Türkiye'de Soruşturma Açıldı!

Dünyanın en fazla gelişmiş şirketleri arasında büyük bir yer bulan Google elinde olan gücünü arttırması ve sürekli olarak ilerleyen yeni servet gücü sayesinde dünyada her alanda kendisine geniş çaplı bir yer bulurken özellikle şirket tarafından son dönemlerde kendisinden daha alt seviyede olan Yandex ve benzeri şirketlere fark atması sonucunda Türkiye'de aktif olarak son 1.5 yıldan bu yana ilerleyiş gösteren Rekabet Kurumu tarafından 2. mahkeme kararı ile beraber soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Karar Verdi!

Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından verilen karar sonucunda şirket Google ile beraber eşdeğer şirket uygulamalarının incelenmesi sonucunda verilecek olan kararlar kapsamında Türkiye'de Yandex'in talebine Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin verdiği karar ile beraber incelemenin başlatıldığı ifade edildi. Türkiye'de Yandex kullanım oranları sürekli olarak düşmeye devam ederken Google ise her geçen gün daha fazla yükselmekte. Ayrıca şirketin reklam konusunda Türkiye'de milyonlarca insana ekmek parası kazandırdığı ve bu sayede Youtube ve Adsense gibi başarılı ve kaliteli onlarca servisinin aktif bir şekilde teknolojisever kullanıcılar tarafından kullanılmakta olduğunun ifadelerine yer verilmekte.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi google yandex yandex ve google
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın