Apple Garanti Koşullarını Güncelledi: Türkiye'den Almayan Yandı!

Apple yeni bir garanti koşulunu daha devreye sokarak Türkiye'ye yönelik bir güncelleme yapıldığını doğruladı.

Apple Garanti Koşullarını Güncelledi: Türkiye'den Almayan Yandı!

Türkiye'de fiyatı 5000 TL ve civarına kadar varan iPhone modelleri Türk kullanıcılar tarafından fazlası ile tercih edilmek ile kalmıyor Türk kullanıcıların cihazlardan memnun kalmak adına her türlü kredi ve kredi kartı imkanlarına ek olarak kontratlı bir şekilde Apple ürünlerini aldıkları biliniyor. Asgari ücretin 1404 TL olduğu günümüz Türkiye'sinde bir iPhone 7 Plus modelinin 128 GB depolama alanına sahip modelini almak için bir çalışanın 3.5 ay ve civarında hiç harcama yapmadan çalışması gerektiği bilinirken taleplerin son derece fazla olmasının kozunu kullanan Apple Türkiye dışından alınacak olan herhangi bir iPhone modelinin garantisinin TÜRKİYE'de geçerli olmayacak olduğunu ve 1 yıllık sınırlı garantinin kaldırıldığının altını çizdi.

Türkiye'ye Vergi Üzerine Vergi Kazandırdı!

Apple Türkiye sınırlarına girdiği andan itibaren Türkiye'ye daha fazla vergi kazandırmasının yanında Türkiye'de kullanıcıların daha fazla Apple markasını kullanmaya başladığı gözlemlendi. Markanın arkasında Türkiye ve daha bir çok ülke para kazanmasına rağmen şirketin son yaptığı bu yenilik ile beraber Türk kullanıcıların birçoğunun mağdur olmasının önüne geçilmiş olabilecek olduğu ifade edilmekte. Zira Apple markasının cihazlarının garantisine ek olarak bazı vatandaşların cihaz hakkında tam bilgi sahibi olmaması ve tam olarak garanti koşullarını bilmeyerek 1 yıllık sınırlı garantiye sahip cihazları alarak kandırıldıkları bilinmekte. Tabii bu tarihten önce alınan Apple cihazlarının garantisinin devam ettiği ancak bugünden sonra alınacak olan cihazların garantisinin Türkiye'de geçerli olmayacak olduğu ve sadece yurtdışından alınan Apple ürünlerinin garantisinin Türkiye'de geçerli olmadığı, Türkiye'den alınan Apple marka cihazların 2 yıl Apple Türkiye garantisi olduğunun altını çizelim.

apple apple garanti değişimi apple garanti koşulları güncellendi apple garanti koşulları güncellemesi apple garantisi apple garanti güncellemesi
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın