Başbakan Binali Yıldırım Hayır Diyeceklere Seslendi!

Başbakan Binali Yıldırım bugün Balıkesir'den hayır oyu verecek olan vatandaşlara seslendi.

Başbakan Binali Yıldırım Hayır Diyeceklere Seslendi!
Başbakan Binali Yıldırım Hayır Diyeceklere Seslendi! Sercan Yıldırım

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kısa bir süre sonrasında yeniden ''referandum'' hakkında gerekli olan kararını verecek ve hayır yada evet oyu yönünde oy kullanacak. Ancak iktidar partisi tarafından hayır oyu verecek olan milyonlarca vatandaşın terörist ve hain olarak ilan edilmesine vatandaşlardan sert yanıtlar gelirken Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir şekilde hayır veya evet oyu vermelerinin söz konusu terörist ve hain olmadıklarının bir delili olabilecek olduğu yönünde ifadeler söz konusu oluyor.

''Hollanda İç İşlerine Karışmasın''

Başbakan Binali Yıldırım bugün Hollanda tarafına ise Çavuşoğlu'nun uçuş ve iniş izinlerini iptal etmesi sonrasında hemen açıklama yaparak vatandaşlara karşı seslendi ve Hollanda'nın Türkiye iç işlerine ve siyasetine asla burunlarını sokmamaları gerektiği yönünde açıklamalar yaptı. CHP'ye ısrarla hayır oyu verecek olduklarını dile getirmesinden ötürü yüklenen Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından sonra vatandalar ise Hollanda'ya yapılacak olan yaptırımlar hakkında herhangi bir bilgi olmadığını ve ağır olacağı ile tehdit edilen Hollanda için ne gibi yaptırım çalışmalarına başlandığını sordu. Türkiye tarafının Hollanda'ya karşı alacak olduğu en ufak bir yaptırım kararı sonrasında AB tarafından ve BM, ABD tarafından çok sert yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilecek olduğu ihtimalinin söz konusu olduğunu dile getirmek gerek.

Başbakan Binali Yıldırım Başbakan Başbakan Binali Başbakan Binali Yıldırım açıklama Başbakan Binali Yıldırım miting Başbakan Binali Yıldırım hollanda açıklaması
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın