Yaz Aylarının Korkulu Rüyası Güneş Çarpmasına Dikkat

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Çağlar, vatandaşları sıcaklıklar hakkında uyardı.

Yaz Aylarının Korkulu Rüyası Güneş Çarpmasına Dikkat

Sıcaklıkların son günlerde üst seviyede seyrediyor olması MGM dışında sağlıkçıları da harekete geçirdi. Bir çok uzman havaların aşırı sıcak olmasından dolayı vatandaşların sokağa çıkmaması konusunda uyarırken, bir çok sağlıkçı aynı şekilde sadece sabah ve akşam saatlerinde sokağa çıkılması gerektiği yönünde uyarılarda bulundu.

Vatandaşların sabah saatlerinde ve akşam saatlerinde sokağa çıkmalarının yanında çocuklar hakkında bir uyarı da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Çağlar tarafından yapıldı.

Daha Çok Risk Altındalar

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Çağlar, açıklamalarında 6 ay ila 5 yaş arasında çocukların bağışıklık sistemlerinin gelişmediğinden dolayı daha fazla risk altında olduklarını, bu çocukların asla sıcak saatlerde sokağa çıkarılmaması gerektiğine değinerek, çocukların olabildiğince kısa kıyafetler ile dolaşmasının sağlanmasını önerdi. Çocukların başına daha hızlı güneş geçtiği ve bunun hemen ardından kusma ve ishal ile ateşlenmenin söz konusu olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Çağlar, bu durumun yaşanmaması için ailelerin önlemler alması gerektiğinden bahsetti.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Çağlar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. çocuklar ve güneş geçmesi 6 ay ila 5 yaş arası güneşe çıkarmak
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın