Uzmanlar Kolon Kanserine Karşı Uyardı: Çok Pişmiş Salam, Sosis, Sucuk Yemeyin!

Doç. Dr. Fatih Oğuz Önder uyarılarında vatandaşların dikkatli olmasını ve tüketimlerine son derece özen göstermeleri gerektiğine değindi.

Uzmanlar Kolon Kanserine Karşı Uyardı: Çok Pişmiş Salam, Sosis, Sucuk Yemeyin!

Türkiye'de insanların genel olarak az veya çok pişmiş gıdaları tercih ettiğine değinen Doç. Dr. Fatih Oğuz Önder bu konuda kolon kanserine karşı dikkatli olunması yönünde çağrılarını yenileyerek vatandaşların bu konuda ciddi bir şekilde kolon kanserine karşı dikkatli olması gerektiğine değindi. 

Doç. Dr. Fatih Oğuz Önder: Kolon Kanseri Artıyor!

Uzmanlar ve Doç. Dr. Fatih Oğuz Önder açıklamalarında sürekli olarak kolon kanserinin artmaya devam ettiğine değinerek ciddi bir takım sorunların söz konusu olduğunu ve bu konuda ciddi bir takım sorunların söz konusu olmasının yanında çok pişmiş ve mangalda pişmiş et ürünlerinin söz konusu çok ciddi bir takım sıkıntıların ve kolon kanserinin oluşmasında ana etkenlerden bir tanesi olduğuna değindi. Uzmanlar genel olarak bu durumun çok ciddi sorunlara söz konusu neden olduğunu ifade ederek vatandaşların az ve normal tüketimler yapması gerektiğine değindi. Doç. Dr. Fatih Oğuz Önder açıklamalarına göre tüketimin yeterince az olması gerektiğini ifade ederken bununla beraber çok fazla pişmiş etlerin insan sağlığına kolon kanseri olma riskini arttırarak söz konusu az tüketimin kolon kanseri riskini azalttığı ifade edilmekte.

sucuk salam et ve et ürünleri et ürünleri
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın