Ten Rengini Açan Maskeler

Günümüzde bronz ten ne kadar trend olsa da beyaz tenin çekiciliği tartışılamaz. Teninizin rengi açık ama istediğiniz ışıltıyı yüzünüzde göremiyorsanız veya ten renginizi birkaç ton açmak istiyorsanız bu maskeler tam size göre.

Ten Rengini Açan Maskeler

TEN RENGİNİ AÇAN MASKELER

Günümüzde bronz ten ne kadar trend olsa da beyaz tenin çekiciliği tartışılamaz. Teninizin rengi açık ama istediğiniz ışıltıyı yüzünüzde göremiyorsanız veya ten renginizi birkaç ton açmak istiyorsanız bu maskeler tam size göre. Hafta da en az 4 kez uygulayabileceğiniz bu maskeler hem sizi ferahlatmaya hem de teninizin birkaç ton açılmasına yarımcı olacaktır. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskeler:

Pirinç unu maskesi için malzemeler;

  1. Pirinç unu
  2. Süt

Bir tatlı kaşığı pirinci küçük bir kaba koyun ve krem kıvamında olacak dozda sütü ekleyin. Fırça veya pamuk yardımıyla boyunda dahil olmak üzere yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüze masaj yaparak yıkayın. Asyalı kadınların sıkça kullandığı bu maskeyi sürekli yaptığınız takdir de faydasını göreceksiniz.

Domates suyu maskesi için malzemeler;

  1. Küçük boy domates
  2. Un
  3. Limon

Aldığınız küçük boy domatesin kabuğunu soyduktan sonra çekirdekli olan kısmını bıçak yardımı ile çıkarıyoruz. Bir mixer veya rende ile iyice küçülttükten sonra içine un ekleyerek açık pembe bir krem haline getiriyoruz. Birkaç damla da limon sıktıktan sonra maskeniz hazır. Domates ve limondaki asit oranı yüzünüzde ki ölü deriyi atarak yüzünüzü temizleyecek, teninizin daha ışıltılı ve beyaz görünmesini sağlayacaktır. Bu maskeyi haftada 3 kez yapmak yeterli olacaktır. Ayrıca limonun antiseptik özelliği akne sorunu yaşayanlar içinde oldukça faydalıdır.

Bu maskelerden herhangi birini uyguladıktan sonra eğer kuru bir cilde sahipseniz bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Yağlı cilde sahip kişiler ise nemlendiriciyi yüzünün az yağlanan bölgelerine uygulayabilir. ( Burun çevresi ve dudak üstü yüzün en çok yağlanan kısımlarıdır. Bu kısımlara nemlendiriciyi diğer kısımlara göre daha az uygulamanızda fayda var. )

Ten Rengini Açan Maskeler Pirinç Unu Maskesi Domates Suyu Maskesi
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın