Stres Çarkı Çocukları Oyalıyor

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Pedagog Doç. Dr. Tuncay Dilci, stres çarkına değindi.

Stres Çarkı Çocukları Oyalıyor
Stres Çarkı Çocukları Oyalıyor Sercan Yıldırım

Türkiye ve diğer ülkelerde son yıllarda sürekli olarak daha da fazla popüler hale gelmeye başlayan stres çarkı ile ilgili uzmanlar birbiri ardına açıklamalar yayınlayarak, bu tür oyuncakların tehlike arz ettiklerini ifade ediyor. Bir çok insanın severek kullandığı ancak bir yerden sonra daha fazla strese neden olduğunu belirten bıraktığı bu oyuncakları maalesef çocuklar bağımlı hale geldiklerinden ötürü ellerinden bir an olsun bırakamıyorlar.

Uzmanlara göre bu tür oyuncaklar genelde kadın ve erkek ayrımı yapmadan büyükler tarafından da tercih edilirken küçük yaştaki kız ve erkek çocukları tarafından da sıklıkla tercih ediliyor ve bu konuda ailelere baskı uygulayarak bu oyuncaklara sahip olunuyor.

Mutlaka Elinden Bıraktırmaya Çalışın.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Pedagog Doç. Dr. Tuncay Dilci, yapılan araştırmalarda bu tarz oyuncakların çocuklarda daha fazla strese sebep olabildiği ve sürekli olarak bir oyuncak isteğine sebep olabileceğinden ötürü elinden alınması gerektiğini ifade etti.

Türkiye'de bu tarz oyuncakların her bir mağazada yer aldığını ifade eden uzmanlar, bu tür oyuncakların çocuklar tarafından en fazla 25 dakika oynanmasının uygun görüldüğünü belirtti.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Pedagog Doç. Dr. Tuncay Dilci stres stres çarkı stres çarkları oyuncaklar
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstifa Etti Kadir Topbaş Kimdir
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstifa Etti Kadir Topbaş Kimdir
ABD Savunma Bakanı'ndan Son Dakika Kuzey Kore Uyarısı
ABD Savunma Bakanı'ndan Son Dakika Kuzey Kore Uyarısı