Omuz, Sırt ve Kol Ağrıları Psikolojik Olabilir!

Nöroloji Uzmanı Psikiyatrist Dr. Selin Baran, omuz, sırt ve kol ağrılarının psikolojik olabileceğini iddia etti.

Omuz, Sırt ve Kol Ağrıları Psikolojik Olabilir!

Her geçen gün dünyada düşen çalışma saatlerine oranla Türkiye'de her geçen gün daha fazla artan çalışma saatleri ve daha fazla zorlaşan yaşam ve iş koşulları dolayısı ile bir takım sıkıntılar yaşanırken Türkiye'de artış gösteren bu durum sonucunda vatandaşlar özellikle erkekler başta olmak üzere kadınlarda da sürekli olarak kol, baş, omuz ve bel ağrıları meydana geliyor. Normal zamanlarda dahi ortaya çıkabilen bu ağrılar 1 günün boş yere geçmesine neden olurken bununla beraber kritik acı ve sonuçlara varan nedenleri doğuruyor ve daha fazla psikolojik bozukluğa sebep oluyor.

Psikolojinizi Ağrı Yönüne İtelemeyin!

Uzmanlar ise bu durum ile ilgili olarak psikolojik ağrıların son yıllarda fazlasıyla yaşandığını belirterek bu tür ağrıların psikolojik olabilecek olduğunu belirtti. Nöroloji Uzmanı Psikiyatrist Dr. Selin Baran, tarafından da yapılan açıklamalar da genellikle psiklojik bir takım ağrıların normal bir ağrı olarak hissedilebildiğini bu yönde ağrıların ise tedavisinin psikolojik olarak olduğunu belirtti. Özellikle psikolojik olan bu ağrıların giderilmesinde psikologlardan yardım alınması uzmanların başlıca uyarılarından ve önerilerinden birisi olarak gösteriliyor.

Nöroloji Uzmanı Psikiyatrist Dr. Selin Baran Nöroloji Uzmanı Psikiyatrist ağrı ağrı kesici psikolojik ağrılar bel ağrısı erkek ağrı kadın ağrı
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın