İtalyan Uzmanlar Araştırdı: Dar Gelirli İnsanlar Diyeti Boşa Yapıyor

İtalyan uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar zengin olmayan insanların diyet yapmasının boş ve zararlı olduğunu doğruladı.

İtalyan Uzmanlar Araştırdı: Dar Gelirli İnsanlar Diyeti Boşa Yapıyor

Türkiye ve dünyada kadınlar başta olmak üzere milyonlarca insan diyet yapmak için harekete geçiyor ve diyet yaparken bazen hayatını kaybederken, bazen ise diyetlerin başarısız olmasından dolayı birçok insan hayata küsüyor. Ancak İtalyan uzmanlar aslında yapılan diyetlerin sağlıklı olması için diyet yapan kişinin eğitimli veya bilgili bir kişi olması gerektiğini, bununla birlikte zengin bir kişi olması gerektiğini açıkladı.

18 bin diyet yapan insan üzerinde yapılan incelemelerde zenginlere oranla daha fakir olanların diyetlerinin boş ve geçersiz olduğu, fakir diye tabir edilen kişilerin diyet yaparken daha kalitesiz kırmızı et ve sebze tükettikleri, eğitimli olmayan fakir kişilerin kendi kafalarına göre diyet yapmasalar bile sürekli özel uzman desteği alamadıklarından dolayı daha fazla sağlıksız bir diyet yapmış oldukları belirtiliyor.

Zengin Kişiler İstediği Kiloda Kalıyor

İtalyan uzmanlar dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında bulunan İtalya'nın bile fakir kesimlerinde yapılan araştırmalarda bu durumu doğruladığını ve diyetlerin sadece zengin kişilerde işe yaradığını ifade ediyor.

diyet italya uzmanlar zengin diyet fakir diyet
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın