İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nden Dr. Yavuz Dizdar Açıkladı, Vatandaş Ayağa Kalktı

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nden Dr. Yavuz Dizdar, tarafından işlenmiş olan yoğurt ile ilgili söylemler dikkat çekti.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nden Dr. Yavuz Dizdar Açıkladı, Vatandaş Ayağa Kalktı

Dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de fazlası ile tüketim oranlarına sahip olan yoğurt ile ilgili olarak son dönemde yapılan en büyük açıklama İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nden Dr. Yavuz Dizdar, tarafından yapıldı. Yaptığı açıklamalar ile beraber yoğurdun içerisinde bulunan işlenmiş maddeler dolayısı ile kanserin başlıca nedenlerinden birisi olduğunu ifade eden İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nden Dr. Yavuz Dizdar, yoğurt tüketiminde dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulunmuştu.

Yoğurt Tüketimi Rekor Seviyelerde Değil Ancak....

Vatandaşlar ise yoğurt tüketimi ile ilgili olarak pahalı ve kaliteli yoğurt markalarının son derece fazla fiyatlarından ötürü özellikle son 1 yıldan bu yana alınamadığına vurgu yaparak, uzmanların bu konuda üreticilerden önce devleti ve hükümeti uyarmasını ve bu konuda denetimleri arttırmalarının yanında yoğurt ve benzeri gıda fiyatlarının düşmesinin sağlanması gerektiğini belirterek, düşük fiyatlı yoğurtların jelatinimsi bir tatlarının olduğunu fark ettiklerine dair yorum yağdı. Türkiye'de özellikle son dönemde yoğurt ve sütlerde jelatinimsi tatlar ile ilgili bir süreden beridir kadınlar arasında tartışmanın söz konusu olduğu biliniyor.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nden Dr. Yavuz Dizdar yoğurt tatlı yoğurt kanser kanser saçan yoğurt yoğurt tüketmeyin
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın