Volkan Konak Açtığı Davayı Kazandı

Türk Müziğinin sevilen ismi Volkan Konak yıllar önce çıkarttığı Volkan Konik Müzikler isimli albümünün adını Volkan Konik Müzikler olup tekrar çıkartan Mod Müzik'e karşı açtığı davayı kazandı.

Volkan Konak Açtığı Davayı Kazandı

Volkan Konak'ın, 1996'de çıkardığı 'Volkankik Parçalar' albümünün adı değiştirilerek bir başka müzik şirketi tarafından yeniden piyasaya sürüldüğü gerekçesiyle açtığı dava karara bağlandı. İstanbul Fikri ve Sanai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada, sanatçının avukatı "Albüm, eser işletme belgesi de alınsa müvekkilimin izni olmadan ve adı değiştirilerek piyasaya sürülemez. Fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla 50 bin lira maddi-manevi tazminatın davalı müzik şirketinden tahsilini istiyoruz" dedi. 

154 BİN LİRA TAZMİNAT
Mahkeme Konak'ı haklı buldu. 20 yıl önce çıkan "Volkanik Parçalar" albümünde 8 eserin bulunduğunu belirten mahkeme, bilirkişi raporu doğrultusunda her bir eser için 6 bin liradan 48 bin lira tazminat belirledi. Bunun 6 yıllık faiziyle birlikte 144 bin lira olarak müzik şirketinden tahsiline karar verildi. Albüm adının değiştirlmesinden dolayı ayrıca 10 bin lira da manevi tazminat kararı çıktı..

Volkan Konak
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın