Fox Haber Muhabiri Nazlı Yerebasmaz Kimdir?

Fox Haberin Başarılı ve sempatik muhabiri nazlı yere basmaz kimdir? Nazlı Yerebasmaz Kaç yaşında? Nazlı Yerebasmaz hakkında merak ettikleriniz haberimmizin devamında.

Fox Haber Muhabiri Nazlı Yerebasmaz Kimdir?

Fox Haberin başarılı Muhabiri Nazlıyer basmaz 28 Temmuz 1984 doğumlu olan başarılı muhabir Ordu Fatsalı 6 yaşına kadar Ordu'da yaşadıktan sonra 7 yaşında İstanbuyl'a taşındılar. 17 Yaşına geldiğinde ise CNN Spor servisinde srtaja başladı.Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi'n den 1.likle mezun olan başarılı muhabir stajdan sonra haber merkezine geçti. Şuanda Fox Ana Haber muhabiri olarak çalışan Nazlı Yerebasmaz kendisini kendi sitesinde aşağıdaki ifadelerle anlatıyor.

Miladı takvime göre dünyaya gözlerimi açış tarihim 28 Temmuz 1984.

Gezegenler o tarihte doğanların Aslan burcu olduğuna işaret ediyor.

Okuyunca hak veriyorum J

Ordu Fatsa’da ikamet eden baba tarafım, annemin sancıları tutunca Samsun’a doğru çıkmış yola.

Orada doğmuşum.

İnsanoğlunun karakterinin şekillendiği ilk 6 yıl… O yıllarım Ordu’da geçti. Karakterin bisiklet tepesinde ve deniz kenarında şekillendi. O yıllarda en büyük hobilerim ananemin sırtında dolaşmak, ananemin dizine yatmak, ananemin saçımla oynaması, ananemle yapılabilecek herhangibir şey, gelen dalganın içine dalmak (küçük bir çocuğa göre büyük bir olaymış gibi görünebilir ki öyle) tavuk kovalamak ya da yapraktan yemek yapmaktı. Özlenen ve hep özlenecek zamanlar.

7 yaşında ruhumu Ordu’da bırakarak İstanbul’a geldim.

Tüm okul hayatım büyük şehirde geçti. Cuma karneyi alır almaz otobüse biniyor, okullar açılmadan bir gün önce İstanbul’a dönüyordum.

17 yaşına kadar…

İş hayatı başladı.

“Ay çok yoğunuz şekerim hangi ara görüşelim” yılları da başlamış oldu.

Lise sonda staj için CNN Türk spor servisine başladım. İhsan Topaloğlu ile birlikte çalıştım.

Sonra haber merkezine geçtim.

Bu arada liseden de mezun olmuştum.

Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi…

Yani anadolu lisesi sınavıyla öğrenci alan, iletişim eğitimi veren, üniversiteye girişte birden bire meslek lisesi öğrencisi olduğun garip bir okul…

Güzeldi yine de…

Sevdim ki okulu birinci oldum J

Bu birincilik de iş hayatını garantileyen kapı oldu bana.

Canım ablam Göksel Göksu ile o zamanlar yeni yeni kurulan Akparti’nin İstanbul’daki bir etkinliğine gitmeden önce öğrendim üniversiteyi kazandığımı. Sağolsun beni eve bıraktı, “Hadi annen babanla yaşa sevincini” demişti.

Emeği büyüktür…

Yanına japon çizgi film karakteri gibi kocaman gözlerle “Ben ne yapacağım acaba burada” diye gittiğim Mehmet Sağnak’ın da emeği büyüktür.

Gebze’de bir çocuk bezi fabrikasında çıkan yangına ilk canlı yayınıma gittiğimde bacaklarımın titremesini engelleyen, beni sakinleştiren kameramanım Burak Özcan’ın ve hatta o dönemde kameramanlık yapan tüm abilerimin emeği de çooook çok büyüktür.

Ben sigaraya gidiyorum sen şu kamı yaz diyerek aslında alttan alta “Sana güveniyorum, yapabilirsin” mesajı veren Murat Utku’nun da…

Ve nice nice büyüğümün…

CNN Türk güzel okuldu. Mutlulukla yad ediyorum.

Bir yandan İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklam Bölümü’nde okuyor, bir yandan Uluslararası Gazetecilik Sertifika programı için Boğaziçi Üniversitesi’nin yokuşlarını tırmanıyor, diğer yandan CNN Türk’te gece mesaisinde dirsek çürütüyordum.

Derken,,,

Doğan Haber Ajansı’na geçtim.

Pat diye.

Bir akşam işe geldiğimizde öğrenmiştik geçtiğimizi.

İyi ki de geçmişim, büyük tecrübe oldu.

Gitmediğim iş kalmadı. Gece gündüz sabah akşam. Ne zaman ne mekan kavramı vardı.

Ekürim Güven Usta… Hala habere imza atarken kamera kısmına Güven Usta yazdığım oluyor. Öyle bir ekürilik J

Haberde konuşmadan, bakışlarla ne çekeceğimizi falan anlatırdık. Güzel işler yaptık, güzel yerler gezdik.

4 yıl da öyle geçti.

Mustafa Erdoğan ile çalışma fırsatı bulmuştum DHA’da. O bulut takip ettirmesiyle meşhurdur belki ama benim için doğru yer doğru zaman demektir. Haberi koklamayı da ondan öğrendim.

Ve Ersan Karaoğlu…

Benim kalbimde olduğu gibi çalıştığı herkesin kalbinde yeri ayrıdır. Bu canavar sektörün içinde naifliğini koruyarak da varolunabileceğinin göstergesidir. Mekanı cennet olsun.

 Ve ve ve… Fox defteri…

İlk sayfayı açan abim Eyüp Karasakal… Gecelerin hakimi… Onun da hakkı ödenemez. “Gel, seninle çalışmak istiyoruz” diyen oydu. Bu Nazlı vefasızdır aramaz sormaz ama sever…

Nihayetinde, bir haber kanalı, bir haber ajansı deneyiminin ardından prime time kanalı dediğimiz şeyle de tanışmış oldum. 2008’den beri tanışıklığımız sürmekte…

Arada bir sıkıldım evet. “Çekip gideceğim buralardan” dediğim çok oldu. Lafta kalmadı. Gittim. Avusturalya’ya.

Canım arkadaşım Gülden Aydın’ın kol kanat germesi ile dünyanın öbür ucunda çok mutlu olmuştum ki, babacığım fani dünyadaki ömrü tamamlandı. Doğru olan dönmekti. Döndüm.

Genel Yayın Koordinatörüm Doğan Şentürk bırakmadı, “Kendini hazır hissettiğinde gel” dedi, yine başladım Fox’ta. Beş aylık bir ara vermiş oldum.

Ama mesleğe en uzun arayı 2014 senesinde verdim. Tam 7 ay… Çünkü dünyanın en tatlı tontişi Narin Karaoğlu dünyaya geldi.

Şimdi aklımda hep o boncuk güzeli evden işe işten eve koşturuyorum.

Bu arada adını unuttuğum ama “Benim de çok emeğim var onda ama bak yazmamış” diyen herkese çok çok teşekkür ediyor,,, destek değil köstek olmaya çalışanlara da “Aman yahu ne gerek vardı” diyorum.

Onun dışında;

Sürekli değişen bir hayat felsefem var evet. Başka bir deyişle hayat felsefem yok. Dünya her saniye değişirken çok keskin ve katı kurallara sahip bir insan olamıyorum zira.

Yazmayı seviyorum, dinlemeyi seviyorum, 30 yaşıma geldim hala hayır diyemiyorum, hala aman başkaları rahatsız olmasıncı bir tavrım var, aşamadıklarımdan… Ama geriye dönüp baktığımda güzel bir hayatım olmuş diyorum. Çok şükürsüncülerdenim ben de J

İşte öyle bir şey…

Şimdilik bu kadar…

Sevgiler, saygılar…

Nazlı Yerebasmaz Kimdir Fox Tv Fox Tv Nazlı Yerebasmaz Muhabir Nazlı Yerebasmaz
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın