Eşofmanlı Şevket Hoca, Kızdırdı: Reklamın Yayından Kaldırılması İstendi

Birkaç sezondur Show TV ‘ de yayınlanan, beğenilen komedi programı Güldür Güldür Show´ un fenomen karakterlerinden ‘ Eşofmanlı Şevket Hoca’ Çağlar Çorumlu bir süredir bir kahve markasıyla ekranlarda boy göstermektedir.

Eşofmanlı Şevket Hoca, Kızdırdı: Reklamın Yayından Kaldırılması İstendi

Birkaç sezondur Show TV ‘ de yayınlanan, beğenilen komedi programı Güldür Güldür Show´  un fenomen karakterlerinden ‘ Eşofmanlı Şevket Hoca’  Çağlar Çorumlu bir süredir bir kahve markasıyla ekranlarda boy göstermektedir.  Kahve markasının reklamında kullanılan “Bakkaldan alınan ehliyet sonunda yuvaya geri döndü” sözü, sürücü kurslarının tepkisine yol açtı.

Slogana tepki gösteren Antalya Sürücü Kursları Derneği Başkanı Hakan Akan, “Bu reklamdaki sözle Türkiye’ de faaliyet gösteren 3.500 sürücü kursu ve bu kurslarda görev yapan, Mili Eğitim Bakanlığı’nca görevlendirilmiş, üniversite mezunu, yaklaşık 40.000 eğitim ve personelinin ve emeğinin hiçe sayıldığını “beyan etmiştir. Hakan Akan şikâyetini kahve markasının tüketici iletişim merkezine de yapmıştır. Markadan şöyle bir yanıt geldi: “markamızın son reklam filmimde kullanılan bir ifadenin yanlış anlaşılmış olması bizi üzmüştür. Bugüne kadar belki de binlerce kez çeşitli platform ve mecralarda halkımızın kullandığı ’ehliyeti bakkaldan mı aldın? ‘ ifadesi sadece kahvenin canlandırıcı etkisini vurgulayarak espri amaçlı kullanılmıştır. Bu ifadenin asla herhangi bir kurum ya da kişiyi hedef alma gayesi gütmediğini bilginize sunarız.”

Dernek Başkanı Akan, ”Türkiye’deki sürücü eğitim ve sınavlarının, sürücü belgelerinin Avrupa Birliği standardına yükseltilmesi amacıyla 2013 yılı itibariyle büyük büyük değişiklikler ve yenilikler yapıldığını kurumlarımızın ve eğitimcilerimizin emeğinin hiçe sayıldığı ve kurumlarımızın bağlı olduğu Özel Eğitimler Genel Müdürlüğü ,Karayolları Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ‘nın da dolaylı yollardan rencide edildiği söz konusu reklam filminin yayından kaldırılmasını istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdür Vekili Kemal Şamlıoğlu da Sürücü kurslarının yönlendirmesiyle Radyo Televizyon Üst Kurulu RTÜK’e reklamı şikayet ederek reklamın yayından kaldırılmasını talep etmişlerdir.

Eşofmanlı Şevket Hoca Çağlar Çorumlu Çağlar Çorumlu reklam
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın