Ne Oldu İnsanlara!

Ne Oldu İnsanlara!

Eski yıllarda hukuk ortamı gelişmemiş ve ülkeler daha fakirdi. Durum böyle olduğu için insanların lüks hayatı yoktu ancak mutluluk vardı. Düşünüyorum eskileri tanımadığımız kişilere selam verdiğimiz günleri ya da büyüklerin küçükleri sevindirmek için onlara verdikleri hediyeleri. Şimdi hukuk ortamı daha da gelişti. Eğitim seviyeleri arttı. Teknoloji ve bilim desen çağ atladı. Ancak iyiye gitmek gerekirken bir bakıyorum insanlık daha da kötü olmuş ve neredeyse yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmış. Aslında pandaların değil insanların nesli tükeniyor.

***

Canlı bombalar, hırsızlar, gaspçılar derken artık sokağa çıkamaz olduk. Eskiden aileler çocuklarını sokağa çıkartır ve oyunlarını orada oynasın isterlerdi. Hatta çocuğu dışarı çıkmadığı için onna kızanlar vardı. Ancak şimdi bakıyoruz. Çocuğu dışarı çıkan anne cam kenarından ayrılamıyor. Neden böyle olduk? İyiliğe doğru yükselmek ve hayatı daha yaşanabilir kılmak için çalışmak varken neden gittikçe kötüleşiyor. Tembelleştiğimiz için çalışmıyor ve bunun yerine hırsızlık yapmayı mı tercih ediyoruz yoksa kötülük yapmayı mı sever olduk.

***

Bir şehir hayal edin. Suç oranlarının olmadığı, herkesin mutlu bir şekilde yaşadığı. Burada yaşamayı herkes ister değil mi? Ancak bunun için herkesin iyi olması gerekmektedir. Bir kişiye sorsak bunun nasıl yapılabileceğini cevabı açıkça şu olacaktır. ''Kötü insanların yok olması ve herkesin kendine gelmesi lazım.'' Peki soruyorum siz kendinizi düzelttiniz mi? Siz gerçekten her şeyi doğru yapmaya başladınız mı? Eğer böyle bir yaşam hayal ediyorsanız. Önce kendinizden başlayacaksınız. Kendinizi düzelticek, çevrenize örnek olacak ve ondan sonra az önce belirttiğim yaşamı hak ediceksiniz.

***

''Yaşanılabilir bir dünya için kendinizi düzeltin, çevrenize örnek olun. Ne oldu insanları değilde, ne güzel insanlar başlığını kullanalım.''

Okan BAYKAN

Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın