Türkiye Geceyi Sokaklarda Geçirdi, Milyonlar Demokrasi Nöbetinde Buluştu!

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Türkiye 1 yıl sonra tekrar birlik ruhunu geçen seneye oranla daha az olsa da tekrar gösterdi.

Türkiye Geceyi Sokaklarda Geçirdi, Milyonlar Demokrasi Nöbetinde Buluştu!

Tüm dünyanın yaşadığı tarihi anlardan bir tanesi olan darbe girişimi ile ilgili olarak tüm dünya basını geçtiğimiz sene aktif olarak o gece neler olduğuna dair meraklı gözler ile izlemiş ve kimisi darbeye yönelik olumlu yorumlar yaparak Türkiye'nin egemenliği ve bağımsızlığını riske atmış olsa da bir çok ülke tarafından da Türkiye'ye destek telefonları yağmıştı.

Başta ABD olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden o gece için neler olduğu ile ilgili yakından takip edildiği ve olayların incelendiği ifade edilse de vatandaşların Erdoğan tarafından yapılan çağrı sonrasında sokaklara akın etmesi ile birlikte darbe girişimi engellenmiş ve vatandaşlar 30 gün boyunca demokrasi nöbetleri tutmuştu.

Şuan Bile Sokakta Olan Vatandaşlar Var!

Bugün aynı şekilde 1. yıldönümü olması dolayısı ile vatandaşlar sokaklara akın etti.Meydanlar, Erdoğan'ın evi ve Külliye önünde milyonlarca vatandaş gece boyunca sembolik olarak demokrasi nöbeti tutarken, Erdoğan'ın da sabah 06.00 sularında evine girebildiği belirtildi. Erdoğan ve diğer bir çok insanın gece boyunca uzun saatler aktif tempoda konuşmalar yapması ve destekler vermesinin Türkiye'nin birlik ruhunu bir kez daha gösterdiği şeklinde yorumlandı.

erdoğan 15 temmuz miting demokrasi demokrasi nöbetleri demokrasinin beşiğ demokrasi nöbet
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın