Trump Hakkında Yetkililerden İsrail'e Uyarı

ABD'li istihbarat yetkilileri İsrailli istihbarat yetkililerini Trump konusunda uyardıkları açıklandı.

Trump Hakkında Yetkililerden İsrail'e Uyarı

Dünyanın en fazla dikkat çeken ülkesi olarak bilinen Amerika ve İsrail arasında gizli anlaşmaların ve dünyanın 2. süpergüç ülkesi olduğu belirtiliyor. İsrail dünyada yaşanan tüm gelişmeleri gelişmiş dinleme istasyonları, gizlilik içerisinde yürütülen istihbarat çalışmaları ile dikkatleri çekerken, ülke içerisinde vatandaşlarının daha rahat yaşaması ve Orta Doğu teröründen korunmak adına İsrail'in büyük bir çaba gösterdiği belirtiliyor.

Amerika tarafının ise bu konuların dışında olası terör olaylarını engellemek için İsrail ile birlikte diğer ülkelere oranla daha yakın çalıştığı ifade edilirken, bugün ABD'li istihbarat yetkililerinin İsrail'li yetkilileri uyardığı ve gizli olarak istihbarat bilgilerinin hiçbir koşulda Trump ile paylaşılmamasının istendiği belirtildi.

Trump'a Bilgi Vermeyin!

ABD'li istihbarat yetkililerinin açıklamalarına göre diğer ülkeler ile paylaşmasının söz konusu olabilecek olduğundan ötürü bilgilerin sadece direkt olarak kendileri ile paylaşılması gerektiği ifade edildi.

Ancak iki ülke arasında görüşmelerin normalde de bilgilerin direkt Başkan ile yetkili birimler tarafından paylaşıldığı ifade edilirken, gizlilik adına Trump ile bilgilerin paylaşılmamasının ABD için bir kayıp olmadığı, ancak Trump hakkında bir an önce karar verilmesinin sağlanacak olduğu belirtiliyor.

abd süpergüç amerika israil istihbarat
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın