Şehitler Vatan Emniyet Binasından Uğurlandı

İstanbul'da gerçekleşen hain saldırıda şehit olan polislerimiz için Vatan Emniyet binası önünde özel bir tören düzenlendi. Törene katılım gerçekleştirenlerin arasında Cumhurbaşkanı görevindeki Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan görevindeki Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül, İçişleri Bakanı görevindeki Süleyman Soylu, Aile Bakanı görevindeki Fatma Betül Sayan Kaya, Bakan olan Berat Albayrak da yer aldı.

Şehitler Vatan Emniyet Binasından Uğurlandı

İstanbul'da gerçekleşen hain saldırıda şehit olan polislerimiz için Vatan Emniyet binası önünde özel bir tören düzenlendi. Törene katılım gerçekleştirenlerin arasında Cumhurbaşkanı görevindeki Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan görevindeki Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül, İçişleri Bakanı  görevindeki Süleyman Soylu, Aile Bakanı görevindeki Fatma Betül Sayan Kaya, Bakan olan Berat Albayrak da yer aldı.

Beşiktaş'ta gerçekleşen terör saldırısında şehit olan 5 polis için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Melüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, siyasetçiler ile komutanlar ve şehitlerin aileleri Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. 

 

ÇALIŞKAN: SİZ KİMLERİN KÖPEĞİSİNİZ

Törende konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, terörle mücadelede kararlılık mesajı vererek "Yılmayacağız, ciğerimizi yakan bu saldırıya rağmen dimdik ayakta duracağız. Buradan tüm terör örgütlerine sesleniyorum. Vermek istediğiniz adi mesaj anlaşılıyor. Ama 15 Temmuz'da konuşulan bir cümle var 'Siz kimlerin köpeğisiniz onları söyleyin bize'. Bu alçak saldırı ile ilişkisi olanlar tespit edilip hak ettikleri ceza verilecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

 

SOYLU: GEBERİP GİTTİĞİNİZDE ARKANIZDAN AĞLAYACAK VAR MI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da törende bir konuşma yaptı. Soylu şunları söyledi:

"Sözlerimizin gücü bugün yaşadığımız acıyı anlatmaya yetmiyor. İçimiz yanıyor, buradakilerin de, burada olmayıp ellerini semaya açan milletimizin de. Türkiye'de ve dünyada bu töreni izleyen birileri daha var. Belki bizim acımızı kendilerine sevinç yaparak izliyorlar. Hala siyaset, hakimiyet peşindeler. Yarından tezi yok, Türkiye Cumhuriyeti devletinin birinci öncelikli işi bunu yapanlardan intikam almaktır. Türk milleti bu kanı yerde bırakmayacaktır. Bu şehitlerimizin arasına katılmak bizim için bir onur vesilesidir. 40 yıldır bu ülkeyi terörle uğraştıranlara soruyorum, ne elde ettiniz? Kuracağınız devlet nerede; dağlarda, mağara kovuklarında hayvan gibi yaşamaktan öteye geçebildiniz mi? Geberip gittiğinizde arkanızdan ağlayacak var mı? Hayvan demeye bile dilim varmıyor. Bu çocuklarımız Allah yolunda kenetlenmiştir."

vatan emniyet binası beşiktaş bombalı saldırı şehit polisler
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın