Recep Altepe Bursa Belediye Başkanı İstifa Etti

İstifa ile ilgili sorulara"Görevimizin başındayız" diyerek yanıt veren Recep Altepe köprü açılışında istifa etti.

Recep Altepe Bursa Belediye Başkanı İstifa Etti

Dün istifa sorularına "görevimizin başındayız" yanıtını veren Recep Altepe, Bursa'da yaptığı köprünün açılış töreninde istifa ettiğini açıkladı. 

İstifa ile ilgili sorulara"Görevimizin başındayız" diyerek yanıt veren Recep Altepe köptü açılışında istifa etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'sorunlu' olduğunu söylediği il Bursa'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe Yıldırım ilçesine bağlı Bağlaraltı Siteler Köprüsü'nün açılış töreninde konuşma yaptı. Bursa için yaptığı hizmetlerden bahseden Altepe, istifasını açıklamadan önce "Son günlerdeki gelişmeler, Bursa’nın değil Türkiye’nin gündemi oldu. Bununla ilgili de birkaç cümle söylemek istiyorum. Şu anda da görüldüğü gibi, burada da yaşadığımız gibi Bursa ve bursalı hemşerilerimize hizmet etmek, dert ve sıkıntılarını çözmek, Bursa’ya eserler bırakmak yolunda gece gündüz çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu işi de adeta bizler ibadet olarak yerine getiriyoruz."dedi.

YOLSUZLUK VE İSTİSMARLA ANILMADIK "

Kimseye haksız kazanç ve menfaat temin ettirmedik.Bizler de dedikoduya vesile olmaması amacıyla belediye başkanı görevine başlayınca tüm işyerlerimi kapattım. Ve Belediye Başkanı olarak hizmet ettim. Her girdiğimiz seçimden zaferle çıktık. Tembellik ve istismarla hiç suçlanmadık. Adımız bu konularla hiç yanyana gelmedi,hiç anılmadık. Bursa halkı karşısında hep güvenimizi koruduk. Fakat son günlerde bizim için çok değerli olan, mazlumların tek umudu, göz bebeğimiz Ak Parti yönetimi tarafından ülke geneli tarafından başlatılan, yeniden yapılanma, değişim ve reform projesi adı altında bir eylem başlatıldı. Ve duyuruldu ki Bursa da bu uygulama içerisinde yer alıyor.

" PARTİMİZLE VE LİDERİMİZLE TERS DÜŞMEYECEĞİZ

İstifa etmeden önce yaptığı icraatlardan bahseden ve siyasi hayatındaki Milli Selamet,Refah,Fazilet ve Ak Parti çizgisinde olduğunu belirten Altepe "Partimiz ve liderimiz ile ters düşmeyeceğiz. Çatışmayacağız, hasar davermeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız. Kriz ortamı oluşturmaya da hiç yaaşmayacağız. Bu şartlarda Bursamıza hemşerilerimize ülkeme hizmet imkanımın kalmadığı ortadadır. Ben de bu düşüncelerle bugün itibariyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Hiçbir konuda veremeyecek hesabımız yok. Alnımız ak başımız dik." ifadelerini kullanarak istifa etti.

Recep Altepe Bursa
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın