Müge Anlı'nında Aradığı Hac Faciasında Öldü Sanılan Batmanlı Fahire Kara Bulundu mu?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında başlayan olay gerçeğemi dönüşecek. İlginç olayın ayrıntıları haberimizin detayında

Müge Anlı'nında Aradığı Hac Faciasında Öldü Sanılan Batmanlı Fahire Kara Bulundu mu?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında başlayan olay gerçeğemi dönüşecek. İlginç olayın ayrıntıları haberimizin detayında.

Batmanlı Fahire Kara 1990 hac faciasında eşiyle birbirini kaybetmişti. Fahriye Kara'dan haber alınamayaınca ailesi ve kocası tarafından öldü biliniyordu.

Fahire Kara'yı aramak için yakınları Müge Anlı ile Tatlı Sert Programına katıldı. Olay konuşulmaya başlandıktan sonra hacca giden kişiler Fahire Kara'ya benzer bir kişinin orada boncuk sattığını söylediler. İlk önce Fahriye Kara olduğuna pek inanılmasada programa gelen telefonların ardı arkası kesilmedi ve her arayan kişinin verdiği ayrıntı oradaki kişinin Fahriye Kara olabilme ihtimalini bir nebze daha artırdı.

Anlatılanlara görer Fahire Kara Türk hacılara ürün satmak için tutsak tutuluyor hac zamanı salınıyor hac süresinin bitmesine yakın ise tekrar kaldığı yere götürülüyordu.

 

Bu olayla ilgili olarak gelişmeler yaşandıkça haber yapmaya devam edeceğiz 

18 Aralık 2016

Müge Anlı'nın yayınının ardından Kutsal Topralarda bulunan bir izleyici kadını aramaya koyuldu ve yayında aranan kadına benzer bir kadını bulduğunu belirtti.

1990 Hac İzdihamı Nedir?

1990 Hac izdihamı veya Tünel faciası, 2 Temmuz 1990'da Hac görevi sırasında 1426 hacı adayın ölümüne neden olan hadisedir. Bu olay modern zamanların en ölümcül Hac faciası olmuştur.[1]

Kaçışma Mekke'den Mina ve Arafat'a doğru giden 550 metre uzunluğunda, 11 metre genişliğinde bir yaya tüneli içinde olmuştur. Şeytan taşlamaya giden bir köprü üzerindeki korkuluklar bükülüp yedi kişinin tünelin girişine düşmesiyle kaçışma başlamıştır.[2] 1000 kişilik tünele 5000 kişi girmiş, kargaşa içinde havasızlıkdan ve diğer nedenlerden hacı adayları hayatlarını yitirmiştir.[3]

Diğer faciaların arasında ikinci en ölümcül olan 2015 Hac izdihamıdır./wikipedi)

Müge Anlı Hac Faciası Müge Anlı Fahire Kara Fahire Kara Fahire Kara Nerede Fahire Kara Bulundu Fahire Kara Bulundu mu?
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın