İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstifa Etti Kadir Topbaş Kimdir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş az önce istifa etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstifa Etti Kadir Topbaş Kimdir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş az önce istifa etti. Habertürk'ten canlı yayınlanan istifa konuşmasında Kadir Topbaş İstanbul'lulara teşekkür etti. Sadece belediye başkanlığını bıraktığını belirten Topbaş partisi ile bağının aynen devam ettiğini belirtti.

AYRINTILAR BİRAZDAN

Kadir Topbaş Kimdir?

8 Ocak 1945 senesinde dünyaya gelen Kadir Topbaş aslen Artvinlidir. Doğduğu günde bugüne İstanbul'da yaşayan Topbaş İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lise öğrenimini Işık Lisesi'nde başlayıp İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1972 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden, 1974 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. “Hidiv Kasrı ve Boğaziçi Sivil Mimarisindeki Yeri” konulu doktora tezini, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü’nde tamamlamıştır.

Bir süre "serbest mimar" olarak çalışan Kadir Topbaş 1994 senesi ile 1998 senesi arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yapmıştır.

1999 senesinde Beyoğlu Belediye Başkanlığı’na seçilen Kadir Topbaş, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. Bu tarihten beri İBB'nin başında olan Kadir Topbaş İstanbul için sayısız hizmetlerde bulundu.

TAÇ Vakfı (Tarih ve Çevre Vakfı) mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyesi olan Topbaş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kadir Topbaş Kadir Topbaş Kimdir?
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın