İçişleri Bakanı Patlamayla Alakalı Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı görevinde bulunan Süleyman Soylu, (İstanbul'da gerçekleşmiş olan patlamanın hakkında) ''20 taneye yakın bir yaralı var, şehit sayısının konusunda henüz bir bilgimiz bulunmuyor. İnşallah şehit olmayacağını ümit etmekteyiz. Yaralı olanlar polis.'' ifadelerine yer verdi.

İçişleri Bakanı Patlamayla Alakalı Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı  görevinde bulunan Süleyman Soylu, (İstanbul'da gerçekleşmiş olan patlamanın hakkında) ''20 taneye yakın bir yaralı var, şehit sayısının konusunda henüz bir bilgimiz bulunmuyor. İnşallah şehit olmayacağını ümit etmekteyiz. Yaralı olanlar polis.'' ifadelerine yer verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'daki patlamayla ilgili, "Maçın hemen çıkışında Bursaspor taraftarının dağıldığı çıkışta, taraftarlar dağıldıktan sonra Çevik Kuvvet polisimizin olduğu noktada bir bombalı araç olduğu değerlendiriliyor. 20'ye yakın yaralı var, şehit sayısı konusunda bir bilgimiz yok. İnşallah olmayacağını ümit ediyoruz. Yaralılar polis." dedi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan ilk açıklama!

Bakan Soylu, TBMM Genel Kurulunda, İçişleri Bakanlığının 2017 yılı bütçesinin görüşmeleri sırasında İstanbul'daki saldırıya ilişkin milletvekillerine bilgi verdi.

Soylu, "Maçın hemen çıkışında Bursaspor taraftarının dağıldığı çıkışta, taraftarlar dağıldıktan sonra çevik kuvvet polisimizin olduğu noktada bir bombalı araç olduğu değerlendiriliyor. 20'ye yakın yaralı var, şehit sayısı konusunda bir bilgimiz yok. İnşallah olmayacağını ümit ediyoruz. Yaralılar polis." diye konuştu.

İki ayrı patlamanın olduğunu yönünde bilgiler geldiğini belirten Soylu, "Beleştepe denilen, stadın üzerinde maç seyredilen tepede olduğu yönünde. Bu bilgiler teyide muhtaç. Çevik Kuvvet otobüsüne yönelik bir saldırı. Orası kalabalık bir alan, Bursaspor taraftarı tahliye olduktan sonra yapılmış bir şey." ifadelerini kullandı.

süleyman soylu beşiktaş patlama
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın