Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: YPG İle Anlaşma Doğru Olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan Hükümetini yumuşak bir dil ile eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: YPG İle Anlaşma Doğru Olmaz

Türkiye'nin yanında sınır hattı boyunca bir çok vatandaşın sorun yaşadığı terör örgütleri ve Suriye sorunu dolayısı ile yaşanan sorun ve korkulara bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan bilgilere göre terör örgütü YPG'ye teslim edilen son model ağır silahların bölgede tüm insan hayatını, özellikle de YPG tarafından düşman olarak görülen Türkiye'nin güvenliğini çok ciddi riske attığı belirtildi.

Olası saldırılara karşı kendilerini koruması için YPG adlı terör örgütüne ABD tarafından zırhlı araçların verildiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu araç ve silahların gelecekte nerede ve nasıl kullanılacak olduğunun garantisinin Amerika tarafından verilemeyecek olduğunu bildirdi.

Savaş Uçaklarımız Anında Yanıt Verecektir!!!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olası bir saldırı durumunda Suriye içerisinde YPG'ye karşı savaş uçaklarımız tarafından karşılık verileceğini savunarak, bu tür bir durumun olmamasını temenni ettiğini ifade etti.

ABD tarafından yayınlanan uyarılarda da Türkiye ile ilgili gerekli olan önlemlerin kendileri tarafından sınır boyunca alındığı ve gelecekte de alınacak olduğu belirtilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı ypg ışid abd
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın