Avrupa Birliği Dış İlişkiler YüksekTemsilcisi Federica Mogherini: Sonuçlara Saygı Duyuyoruz!

Avrupa Birliği Dış İlişkiler YüksekTemsilcisi Federica Mogherini, bir kaç dakika önce yaptığı açıklamasında Türkiye'yi değerlendirdi.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler YüksekTemsilcisi Federica Mogherini: Sonuçlara Saygı Duyuyoruz!

Türkiye'de yapılan 16 Nisan yeni Anayasa oylaması ile birlikte dünyadan tepkiler yağmış ve bir çok ülke tarafından referandum ile ilgili sonuç ve gelişecek olayların yakınen takip edilecek olduğu ifade edilmişti. Avrupa Birliği Dış İlişkiler YüksekTemsilcisi Federica Mogherini, ise bu konuda değerlendirme yaparak AB'nin Türkiye ile ilgili olarak neler düşündüğünü ve yapılan referandumun sonuçlarına dair neler düşündüklerini ifade etti.

Türkiye İle Herhangi Bir Müzakere Yürütmüyorlar!

Avrupa Birliği Dış İlişkiler YüksekTemsilcisi Federica Mogherini, açıklamasında Türkiye tarafının çıkan sonuca saygı duyduklarını ancak alınacak olan kararlarda mutlaka insan hakları, hukukun üstünlüğü ve basın özgürlüğü konusunda diğer AB üyesi ülkelerde olduğu gibi tamamen tarafsız ve en yüksek şekilde bu özgür olması ve karışmaması gerektiğini ifade etti. Avrupa Birliği Dış İlişkiler YüksekTemsilcisi Federica Mogherini, açıklamalarında şuan Türkiye ile ilgili olarak veya Türkiye tarafından gelen herhangi bir müzakere isteğinin olmadığına değinerek müzakerelerin tekrardan başlaması için belirli bir zamanın olmadığını ve gerekli olması durumunda Türkiye tarafından sorumlulukların yerine getirilmesi ile birlikte AB'ye alım sürecinin başlayabilecek olduğunu ifade etti.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler YüksekTemsilcisi Federica Mogherini Avrupa Birliği Dış İlişkiler Avrupa Avrupa Birliği Avrupa Birliği Dış İlişkiler YüksekTemsilcisi
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın