Almanya Başbakanı Angela Merkel: Gümrük Birliği Anlaşması Güncellenmesi Mümkün Değil

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün YouTube üzerinde ünlü olan vloggerlar tarafından kendisine sorulan sorulara yanıt verdi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel: Gümrük Birliği Anlaşması Güncellenmesi Mümkün Değil

Özellikle Türkiye hakkında karar veren ve AB tarafından da Türkiye hakkında verilecek olan Türkiye'nin geleceğini belirleyen kararlarda söz sahibi olan Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Avrupa Birliği üyesi ülkeler son dönemde Türkiye tarafından istenen gümrük birliği anlaşmasının bir an önce güncellenmesi talebine karşı çıkıyor.

Erdoğan tarafından ve diğer yöneticiler tarafından Türkiye'nin dış ticaret açığının artmasına neden olan bu anlaşmanın güncellenmesi istenirken, Almanya Başbakanı Angela Merkel konuya dair yaptığı açıklamasında kendisinin bu konuda düşüncesinin şuan Erdoğan hükümeti ile yaşanan sorunlar dolayısı ile mümkün gözükmediğini açıkladı.

İletişim Sürdürülmesi Gerek!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, açıklamalarında Türkiye ile zor bir dönemden geçildiğini ve bundan dolayı bu anlaşmanın güncellenmesinin ötesinde iletişimin üst seviyede tutulmasının önem sahibi olduğunu ifade ederek, diyalog kurulmasının altını çizdi.

Almanya Başbakanı Almanya Başbakanı Angela Merkel Almanya Başbakanı Angela Almanya gümrük birliği anlaşması
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın