AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Avrupa'yı Eleştirdi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin yeni Anayasa referandumu ile ilgili Van'da vatandaşlarla buluştu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Avrupa'yı Eleştirdi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Avrupa'yı Eleştirdi Sercan Yıldırım

16 Nisan'da yapılacak oylamaya yönelik olarak il il dolaşmaya devam eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin kendi kararlarını almakta özgür bir ülke olarak yeni Anayasa sistemini oylayacak olduğunu ve yeni Anayasa sistemini Türkiye'nin kendi halkının karar verecek olduğunu belirterek bunun yanı sıra bu sisteme sürekli olarak Avrupa'nın karıştığını ifade etti. 

Yerinde Duramıyorlar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, açıklamalarına ''Bizim Anayasa değişecek, Avrupalılar yerinde duramıyor!'' diyerek Avrupa'yı eleştirdi. Yıldırım'ın yanı sıra son dönemde Avrupa ve Amerika ile ilgili eleştirilerin dozunu azaltmaya doğru ilerleyen hükümet genellikle Avrupa ile daha ılımlı ilişkiler kurmak ve daha iyi bir ilişki kurmanın yanı sıra NATO ve Avrupa Birliği ile ilgili sık sık açıklamalar devam ediyor. Tabii bunun yanında özellikle Türkiye'de yeni sisteme yönelik Avrupa'nın eleştirilerinin de ülke hakkında ve siyasiler hakkında dozunun normal olduğu görülüyor. 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Genel Başkanı AK Parti AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan avrupa avrupa yerinde duramıyor
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın