AB'den Kıbrıs'a Siyasi Çözüm Mektubu

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, tarafından Kıbrıs'a gönderilen mektupta siyasi çözüme devam edilmesi önerildi.

AB'den Kıbrıs'a Siyasi Çözüm Mektubu

Türkiye ve Yunanistan tarafından gözlemci olarak yakından takip edilen Kıbrıs meselesi ile ilgili olarak Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker tarafından bugün Kıbrıs liderlerine yeni bir mektup gönderildiği, bu mektupta siyasi çözümün bir an önce gerçek olması için çaba harcanması gerektiğine değinildi.

Türkiye tarafından sıklıkla kınanan ve toprakların elden alınmaya çalışıldığı ifade edilen Kıbrıs meselesi ile ilgili olarak yapılacak çalıişmaların masadan kalkan taraflar dolayısı ile bir süredir askıda olduğu bilinirken, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in mektubu ile olayların aşılmasına yönelik yeni adımların atılabileceği tahmin ediliyor.

Üzüntü Duyduğunu Açıkladı.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, mektubunda kendisinin yaşanan bu çözümsüz süreçten dolayı büyük üzüntü duyduğunu ve bir an önce çözüme yönelik adım atılması için gerekli diyalogların kurulmasını önerdi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı kıbrıs KKTC
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın