81 Tane İlde 40.000 Polis İle Huzur Operasyonları

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'nin genelinde 81 tane il içerisinde 5.863 tane ekip, 40.507 tane personel, 7 tane helikopter, 10 tane deniz aracı ve 138 tane dedektör köpeğin katılım gerçekleştirdiği ''Huzur'' operasyonlarının gerçekleştirildiği bildirildi.

81 Tane İlde 40.000 Polis İle Huzur Operasyonları
81 Tane İlde 40.000 Polis İle Huzur Operasyonları mahmut

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'nin genelinde 81 tane il içerisinde 5.863 tane ekip, 40.507  tane personel, 7 tane helikopter, 10  tane deniz aracı ve 138 tane dedektör köpeğin katılım gerçekleştirdiği ''Huzur'' operasyonlarının gerçekleştirildiği bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, güvenliği ve asayişi temin etmek üzere, emniyet teşkilatı mensuplarınca bu akşam 81 ilde eş zamanlı olarak, geniş çaplı uygulama gerçekleştirildi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ve merkezden de takip edilen uygulamaya, 81 ilin Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Uyuşturucuyla Mücadele, Deniz ve Havacılık Şubelerinden 5 bin 863 ekipte görevli 40 bin 507 personel katıldı. Uygulamada, 7 helikopter, 10 deniz aracı ve 138 dedektör köpek, kullanıldı. 

Uygulama kapsamında, şehir giriş ve çıkışlarıyla kent merkezlerinde önceden tespit edilen bin 906 hassas noktada, şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapıldı. 

Güvenlik ve özgürlük arasındaki hassas dengeye önem verilerek, temel insan haklarına saygılı bir yöntemle yapıldığı belirtilen uygulamanın, mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için gerçekleştirildiği vurgulandı.

İSTANBUL'DA 5 BİN POLİS KATILDI
İstanbul'da 39 ilçede 5 bin polisin katılımıyla sabit yol uygulaması ve eğlence mekanları ile umuma açık yerler ile denizde geç saatlere kadar denetim yapıldı. Sahil şeridi olan ilçelerde deniz polisleri de uygulamaya destek verdi. Trafik kontrollerinin de yapıldığı uygulamaya, polis helikopteri de havadan destek verdi. 

türkiye huzur operasyonu emniyet genel müdürlüğü
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın