2 İl İçerisinde 3 Milyonluk Bir Vurgun

İstanbul Siber Suçlar İle Mücadele Şubesinin Müdürlüğü ekipleri, kredi kart bilgilerini ele geçirmiş oldukları kişilerin bilgileri ile internet siteleri üzerinden elektronik eşyalar alıp satış gerçekleştiren 10 tane şüpheliyi İstanbul ile Kocaeli'de gerçekleştirdiği operasyonla gözaltına aldı. Gerçekleştirilen aramalarda 8 tane dizüstü bilgisayar, 2 tane tablet, çok fazla sayıda cep telefonu ve de bazı bilgisayarlara ait olan hard diskler geçirildi.

2 İl İçerisinde 3 Milyonluk Bir Vurgun

İstanbul Siber Suçlar İle Mücadele Şubesinin Müdürlüğü ekipleri, kredi kart bilgilerini ele geçirmiş oldukları kişilerin bilgileri ile internet siteleri üzerinden elektronik eşyalar alıp satış gerçekleştiren 10 tane şüpheliyi İstanbul ile Kocaeli'de gerçekleştirdiği operasyonla gözaltına aldı. Gerçekleştirilen aramalarda 8 tane dizüstü bilgisayar, 2  tane tablet, çok fazla sayıda cep telefonu ve de bazı bilgisayarlara ait olan hard diskler geçirildi.

Bilişim uzmanı polisler şüphelilerin hard disklerinde yaptığı incelemelerde bir GSM operatörünün müşterilerinin kimlik bilgilerini buldu. Polis ekipleri şüphelilerin, ele geçirdikleri kredi kart bilgileriyle internet sitelerinden elektronik eşya alıp sattıkları ve yeni açtıkları GSM hatlarıyla Oyun kodu alıp satarak yaklaşık 3 milyon liralık kazanç elde ettiklerini belirtildi.  Bir şüphelinin cep telefonunda ise diğer şüphelilerle geçen konuşmaları kayıt ettiği görüntüler bulundu. Polis bu görüntünün şebekenin dolandırıcılık yaptığı sırada kaydedildiğini vurguladı.

 

3'Ü TUTUKLANDI, 7 ADLİ KONTROL
Gözaltına alınan 10 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Erdi A., Furkan D. ve İsmail Ç. tutuklandı. 7 şüpheli ise adli kontrol talebiyle serbest bırakılırken şebeke lideri olduğu ileri sürülen Avukat Alper D.'nin ise aranmasına devam ediliyor.
 

siber suçlar istanbul kocaeli
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın