Tam 8.840 TL Tutarında Tazminat Kazandı

Beşiktaş Belediyesinin Başkanı görevindeki Murat Hazinedar’a Twitter hesabı üzerinden hakaret ettiği iddiası ile dava açılmış olan araştırmacı yazarlardan Ali İzzet Oral, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi içerisinde hâkimin karşısına çıktı.

Tam 8.840 TL Tutarında Tazminat Kazandı

Beşiktaş Belediyesinin Başkanı  görevindeki Murat Hazinedar’a Twitter hesabı üzerinden hakaret ettiği iddiası ile dava açılmış olan araştırmacı yazarlardan Ali İzzet Oral, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi içerisinde hâkimin karşısına çıktı.

Başkan Hazinedar’ın avukatı, “Bu bir siyasi dava değildir. Burada bir belediye başkanına sosyal medyadan yapılmış eleştiriler vardır. Bu eleştiriler toplum önünde küçük düşürücü hale gelmiştir. Sanık da bu paylaşımlarını kabul etmektedir. Sanık defalarca müvekkilimin toplum nezdindeki itibarını zedelemek amaçlı paylaşımlarda bulunmuştur. Bu paylaşımlar eleştiri sınırını aşmıştır. Cezalandırılsın” dedi. Mahkeme sanık Ali İzzet Oral’ın suçunun sabit olduğunu belirtti. Oral’ın hakaret suçundan 442 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına hükmeden mahkeme, sanığın günlüğü 20 liradan toplam 8 bin 840 lira para cezasına çarptırılmasına karar verdi. 

twitter beşiktaş hakaret
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın