Şimşek: BES Beklenenden Çok Daha Kötü Oldu!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, NTV yayınında sorulara yanıt verdi.

Şimşek: BES Beklenenden Çok Daha Kötü Oldu!

Türkiye, son yıllarda yaşamadığı kadar zor ve kritik günler yaşarken, defalarca savaşın eşiğinden dönen bir ülke olarak gözlemleniyor. Türkiye ekonomisi ise yaşanan bu siyasi sorunlar ve benzeri savaş sıkıntıları ile terör sorunları gibi yönetim sıkıntılarının da eklenmesi ile birlikte kritik süreçler yaşarken, ekonomide sıkıntı yaşandıkça vatandaşa daha fazla vergi olarak yansıtılıyor. Son olarak BES sistemi ile çalışanlara yeni bir emeklilik sistemi sunan hükümet vatandaşların para gücünün az olmasından ötürü BES sistemimde de beklenenden daha da kötü bir durumun söz konusu olduğunu açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, tarafından NTV yayınında yapılan açıklamada BES sisteminde hiç başarılı olunmadığı ifade edilerek, yüzde 52 oranında çıkış olduğunun altı çizildi ve bunun daha hala devam eden bir çıkış olduğu, yani çalışanlar tarafından neredeyse BES sisteminin hiç ama hiç tercih edilmediği  ifade edildi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, konuya dair BES sistemi ile ilgili çalışanları sisteme sokmak adına yeni çalışmalar yapacak olduklarının da altını çizdi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Başbakan Başbakan Yardımcısı Mehmet bes bireysel emeklilik
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın