Online Alışveriş Rekoru Kırıldı

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), açıklamasına göre online alışverişte yeni rekor kırıldı.

Online Alışveriş Rekoru Kırıldı

Dünyada her geçen gün daha fazla artış gösteren online alışveriş, gelecek yıllarda daha fazla insanın tercih edeceği bir alışveriş türü olurken, günden güne yapılan harcamaların aynı şekilde arttığı görülüyor. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından ortaya konan rakamlara göre geçtiğimiz yıl Mayıs ayına oranla 2017 Mayıs ayında yüzde 46'lık bir artış yaşayan online alışveriş sektörü, toplamda 8.5 milyar liralık ödeme hacmine ulaştı.

8.5 Milyar Lira Harcandı!

Mayıs ayı içerisinde Bankalararası Kart Merkezi (BKM) açıklamasından çıkan sonuca göre tamı tamına 57.7 milyar liralık online alışveriş ödemesi yapıldı. Bunların en başında kıyafet alışverişleri ve yemek harcamaları gelirken, insanların özellikle gıda konusunda da internetten yaptıkları bazı alışverişlerin bu tutara dahil edilmediği biliniyor.

Tutarın her geçen 1 yılda neredeyse yarı yarıya oranla yükselmesi, vatandaşların alışveriş düşkünlüğü ve internete olan merakını gösterirken, ülkelerin gelişmişlik oranlarına da bu rakamların katkı sağladığı belirtiliyor.

Bankalararası Kart Merkezi alışveriş online alışveriş kredi kartı banka kartı
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın