Moody's: Türkiye'yi Negatif Olarak Görüyoruz!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's tarafından yeni bir teyit açıklaması yapıldı.

Moody's: Türkiye'yi Negatif Olarak Görüyoruz!

Türkiye'nin özellikle son 3 yıldan bu yana yaşadığı kriz gün geçtikçe daha fazla artıyor, özellikle tüm dünya ile siyasi olarak çıkan kavgalar ve tartışmalar sonucunda içeriye giren ekonomik maddi güç günden güne azalırken bunun yanında şirketler her geçen gün Türkiye'de hukukun üstünlüğüne, demokrasiye ve insan hakları ile ekonomisine güvenemediklerinden dolayı gizliden gizliden ülkenin dışına çıkmaya devam ediyor.

Türkiye'ye Yeni Bir Açıklama!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's tarafından yapılan açıklamada ise Türkiye'nin kredi notunda aynı kalındığı ve Ba1 seviyesinde kalınmasının yanında durağan olan görünüm ise negatife çevrildi. Negatif olmasının arkasından akıllara ''acaba yakın zaman içerisinde not tekrar düşecek mi?'' tartışmaları söz konusu olurken yerel olarak hiçbir siyasiden bu konu hakkında herhangi bir açıklamanın gelmemesi ''acaba neden hakkında açıklama yapılmıyor?'' sorularını doğurdu. Tabii ekonomik olarak Türkiye'nin şuan zor durumun daha ötesinde olduğu ancak bunun ek sermaye ve ek yatırımlar ile önüne geçilmeye çalışıldığı biliniyor.

moody's kredi derecelendirme ve değerlendirme kredi değerlendirmesi kredi değerlendirme kuruluşu türkiye kredi notu kredi notumuz
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın