Kredi ve Banka Kartları Alışverişe Kapanıyor, Şimdi Ne Olacak?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından alınan önlemler kapsamında yeni açıklama yapıldı.

Kredi ve Banka Kartları Alışverişe Kapanıyor, Şimdi Ne Olacak?

Türkiye bankamatik ve kredi kartlarında yeni bir döneme daha giriş yapıyor. 17 Ağustos tarihine kadar eğer ki banka ve kredi kartı sahipleri, online işlem şubelerinden, ATM üzerinden SMS ile veya banka içerisinden kredi ve banka kartlarının internet alışverişine açık kalmasına izin vermez ise bundan sonra kredi ve banka kartları online alışverişe kapatılacak.

Ancak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından yapılan açıklamaya göre bugüne kadar kart sahiplerinin sadece yüzde 40 ve civarında onay verdikleri ve geri kalan yüzde 60 kart kullanıcısının kartlarının internet alışverişine açılması için onay vermedikleri açıklandı. Bunun nedeninin bir korku olduğunu açıklayan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), internet alışverişi yapanların kartlarını online alışverişe açık tutmalarını açıkladı.

Milyonlarca Dolarlık Dolandırıcılıklar Yapılıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından açıklananlara göre bunun yapılmasının nedeni olarak dolandırıcılıkların önüne geçmek olarak açıklanıyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) BDDK kredi kartı online alışverişe kapanıyor
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın