Kredi Kartlarının İnternet Onay Süresi Uzatıldı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), son dakika kararı ile internet alışverişi için karar verdi.

Kredi Kartlarının İnternet Onay Süresi Uzatıldı!

Yaşanan dolandırıcılık vakaları ve online olarak yaşlı insanların paralarının gasp ve dolandırıcılık yolu ile kullanılmasının önüne geçmek için otomatik bir yönteme imza atacak olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), aldığı son dakika kararı ile birlikte yaşanan sorunların önüne geçmek için 31 Aralık tarihinin belirlendiğini açıkladı.

Açıklamada 17 Ağustos tarihinde kredi kartları ile banka kartlarının online alışverişe isteğe bağlı açılacak şekilde kapatılacak olduğu, bunun için adımlar ve yöntemler hazırlandığı ifade edilerek, kredi ve banka kartı kullanıcılarının bu yönde kredi ve banka kartlarını eğer ki internet alışverişi yapıyorlar ise online alışverişe açtırmaları konusunda baskı ve uyarı yapılmıştı.

31 Aralık Belirlendi!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan resmi açıklamada sürenin 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldığı ve banka ile kredi kartı kullanıcılarının bu yönde karar vererek 31 Aralık 2017 tarihine kadar adım atmaları gerektiği açıklandı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) BDDK kredi ve banka kartları kredi kartı kredi kartı online alışveriş kapanıyor
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın