Kredi Kartlarına Yeni İnternet Engeli!

Kredi kartları ve banka kartları ile ilgili olarak harekete geçen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu yeni düzenlemeler yapacak.

Kredi Kartlarına Yeni İnternet Engeli!

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden günde milyonlarca dolarlık alışveriş yapılıyor ve dünyada her gün internet üzerinden milyarlarca dolarlık alışveriş yapıldığı biliniyor. Gelişen dünyanın en fazla dikkat çeken ürünleri arasında ise kredi ve banka kartları yer alırken güvenilir bir alışveriş adına banka ve kredi kartlarının erişime kapatılmasına yönelik adımlar atıldı. Buna göre internet üzerinden alışverişlere bundan sonra kartlar otomatik olarak kapalı gelecek ve geçmişte alınan kartlarda tamamen erişime kapatılacak.

17 Ağustos 2017 Son Tarih!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu açıklamalarına göre 17 Ağustos 2017 tarihi itibari ile tüm kartlar online alışverişe kapatılacak ve kapatılmasına ek olarak kullanıcılar yani vatandaşlar kartlarını online alışverişe açtırmak adına bankayı aramak zorunda kalacak veya ikinci bir yol olarak bankaya yazılı olarak gidip imza atıp kartlarını internete açtırabilecek. Bu sayede Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kötücül virüsler ve benzeri saldırganların önüne geçmesi gerektiği ifade edilirken yeni düzenleme ile beraber vatandaşların olası hacker saldırılarından kurtulmuş olacak olduğu ifade edilmekte.

kredi kart kredi kartı banka banka kartı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın