Emekliler Zam Bekliyor, Hükümetten Ses Yok!

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, tarafından yapılan açıklamada emeklilerin zam bekledikleri, ancak geçerli ve yüksek bir zam bekledikleri ifade edildi.

Emekliler Zam Bekliyor, Hükümetten Ses Yok!

Dünya ilerlerken, Türkiye'de ise emekliler ilerleyemiyor. En düşük emekli maaşlarının ödendiği ülkelerden birisi olan Türkiye, özellikle de asgari ücret seviyesinden ödediği emekli maaşı dolayısı ile emeklilerin daha fazla sorunlar yaşamasına neden olurken, bir çok emekli Türkiye tarafından ödenen emekli maaşlarının bir emeklilik değil, kıt kanaat geçinme parası olduğunu ifade ediyor.

Hükümet Siyasilerin Maaşı Yerine Emeklisinin Maaşını Arttırmalı!

Emeklilere göre siyasilere yapılan maaş zamlarının yanında normal emeklilere yapılan maaşların daha fazla arttırılması gerekiyor. Enflasyon rakamları, kiralar ve gıda fiyatları bunu gösterirken, bu sene TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün tarafından açıklanan bilgilere göre en az 93 TL zam gelecek olduğunun tahmin edildiği ifade ediliyor. Gelecek olan 93 TL zam ile birlikte emekliler daha fazla para alacak olmasına rağmen 93 TL'nin yine bile bir iyilik olmadığı, tam aksine enflasyon rakamlarına yetişmeyecek olduğu tahmin ediliyor.

emekli emekli maaşları zam emekli ne kadar zam alacak emekliye zam emekli maaşlarına zam
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın