Dolar Rekoru Yine Görecek Mi?

Dolar kuru son yıllarda TL karşısında nükleer bir santral gibi gücüne güç katmış durumda.

Dolar Rekoru Yine Görecek Mi?

Türkiye'de özellikle Gezi Parkı olayları ile beraber başlayan doların yükselmesi, hukukun üstünlüğü ve demokrasi ile özgürlük tartışmalarından hemen sonra yabancı ülkeler tarafından dolar ve euro kuru gibi para birimleri üzerinde otomatik olarak güven söz konusu olmaması ve benzeri bir takım sıkıntıların olmasından dolayı rekorlar kıran seviyelere vardığı gözlemlenmiş ve yeni seviyeler akıl almaz bir şekilde çok fazla yüksek seviyelere çıkmıştı.

Rekoru Yine Kırdı!

Anlık rekorunu bugün bir kez daha 3.78 TL ile beraber kıran dolar daha sonrasında kapanmasına yakın bir süre kala 3.75 TL ile düşüş yaşayarak piyasaları kapattı. Merkez Bankası tarafından yapılan 3.8x'li yıl sonu tahminlerine yanıt veren tarafsız ekonomistler ise bir an önce hukukun üstünlüğü, demokrasi, siyasal sorunlar ve Suriye durumu ile ilgili önlemler alınmaz ise bu sene sonunda doların 4 TL sınırını da aşmasının söz konusu olabilecek olduğundan endişe duyduklarını ve doların yükselmesin,in siyasileri etkilemese bile Türkiye'de neredeyse %90 ve daha fazlasını etkileyen bir durumun söz konusu olduğundan bahsetti. Zira Türkiye sınırları içerisinde yaşayan her bir insanın dolar kuruna bağımlı olmak zorunda olduğu reddedilse bile maalesef ki bilinen bir durum olarak gözlere her daim çarpıyor, çarpacaktır.

dolar dolar ve euro kaç tl dolar rekor mart 2017 mart 2017 dolar kuru kaç tl dolar kuru 2017 2017 dolar 2017 dolar ne kadar oldu dolar ne kadara yükseldi dolar yıl sonu merkez bankası ekonomi ekonomistler ve türkiye ekonomist
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın