Bowling Topuyla Gelen Destek

Bu yıl 10.su düzenlenen Bowling Turnuvasına ilgi büyüktü.

Bowling Topuyla Gelen Destek

Eğitime destek olmak için bu yıl 10. kez düzenlenen, geleneksel Caddebostan Rotary Kulübü Bowling Turnuvasına, ilgi büyüktü.

Bu yıl 10.su düzenlenen Bowling Turnuvasına ilgi büyüktü.

Caddebostan Rotary Kulübü tarafından düzenlenen turnuvaya, uluslararası bir katılım sağlandı.   İhtiyaç sahibi çocukların eğitimine destek vermek amacıyla İstanbul’dan katılan bowling severlerin yanı sıra Arjantin ve Brezilya’dan gelen gençler vardı. Aralarında Genetik Mühendisi ve Beslenme Uzmanı Tescilli Güzel Melis Durası Kumcu’nun da bulunduğu turnuvada, heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşandı. “Rotary İnsanlığa hizmet götürür” sloganından güç alarak gerçekleştirilen ve gelenekselleştirilen etkinlikte, toplumsal yardımlaşmanın önemine vurgu yapıldı. Farklı yaşlardan ve mesleklerden turnuvaya katılan birçok eğitim dostu yardımsever, hem önemli ve değerli bir amaca katkı sağladılar, hem de çalışma hayatının stresinden uzaklaşıp, keyifli dakikalar geçirerek doyasıya yarıştılar.  

Kulüp üyeleri; burs verdikleri öğrencilere sadece maddi destek vermekle kalmıyor, aynı zamanda liderlik ve kariyerlik koçluğu yaparak gelişimlerine katkı sağlıyorlar.
İlköğretimden, üniversiteye kadar birçok öğrenciye burs veren kulüp, burs başvurularını, okulların açıldığı dönemde alıyor.


Rotary Nedir? 


23 Şubat 1905 yılında dört kişi ile başlayan Rotary hareketi, bugün dünya üzerinde Birleşmiş Milletler’den bile daha yaygın bir konuma ulaşmıştır. Rotary’nin kurucusu Paul Harris, 1947 yılında ölümünden kısa bir süre önce yazdığı otobiyografisinde, bu olguyu biraz da örnek olması adına şöyle anlatır: “Soğuk bir kış günü diktiğiniz bir fidanın tutup tutmayacağından emin olamazsınız. Ancak o fidanın üzerinde ilk tomurcukları gördüğünüz gün, görkemli bir ağacı düşleyebilirsiniz.”
Rotary'nin amacı, bütün onurlu girişimlerin temeli sayılan hizmet etme idealini teşvik etmek, geliştirmek ve özellikle;
o    Tanışıklığın geliştirilmesinin bir hizmet fırsatı sayılmasını,
o    İş ve meslekte erdemli olmanın bir değer olarak tanınması ve her Rotary üyesinin kendi     meslek ve işini, topluma bir hizmet fırsatı sayarak yüceltmesini,
o    Her Rotaryenin hizmet idealini kişisel işine olduğu kadar toplum hayatına da uygulamasını,
o    Hizmet idealinde birleşmiş olan çeşitli iş ve meslek sahibi insanlar arasında dünya çapında dostluk ilişkileri kurmak suretiyle, uluslararası karşılıklı anlayışı, iyi niyeti ve barış idealini geliştirmektir.

 

Rotary Nedir?
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın