Tüm Dünya Siber Saldırı Altında Esir Oldu, Ulusal Teşkilatlar Ayakta!

WanaCrypt0r 2.0 adlı bir fidye yazılım virüsü tüm dünyayı ayağa kaldırdı.

Tüm Dünya Siber Saldırı Altında Esir Oldu, Ulusal Teşkilatlar Ayakta!

Akıllı telefonlar, son model korunaklı teknolojiler ve güvenlik sistemleri WanaCrypt0r 2.0 adlı yazılıma karşı adeta yerle yeksan oldu. Türkiye dahil olmak üzere 74 ülkeyi etkilediği belirtilen yazılımın İngiltere başta olmak üzere Ulusal sistemleri çalışmaz hale getirerek, yedek sistemlerin devreye girmesine neden olduğu açıklandı.

Amerikan merkezli olarak yönetildiği tahmin edilen WanaCrypt0r 2.0 yazılımının aynı şekilde Çin merkezli olabilecek olduğu ifade edilerek, vatandaşların bugün bilgisayarlarını tam korumaya almaları, bunun için en güncel yazılımı kullanmalarının yanında sistemde en az tam korunaklı bir virüs programının yer alması gerektiği belirtildi.

Tehditin Boyutu Kritik Seviyede.

İngiltere Başbakanı May, tarafından açıklanan bilgilerde de WanaCrypt0r 2.0 adlı virüs casus yazılımının fidye amaçlı olarak Ulusal Sağlık Sistemi ağlarını tamamen çökerttiğini belirtti. Yaşanan saldırı olayından ötürü onlarca ülkenin İstihbarat ve İnternet ile ilgili teşkilatlarının bütün gün boyunca ayakta kalacak olduğu belirtilmekte.

WanaCrypt0r WanaCrypt0r 2.0 virüs fidye yazılım
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın