Son Dakika: ABD ve Rusya Sıcak İletişim Hattını Kapatıyor!

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, tarafından açıklanan son dakika bilgisine göre sıcak iletişim hattı kapatılıyor.

Son Dakika: ABD ve Rusya Sıcak İletişim Hattını Kapatıyor!
Son Dakika: ABD ve Rusya Sıcak İletişim Hattını Kapatıyor! Sercan Yıldırım

Dünyanın konuştuğu büyük güç Amerika'nın bugün Suriye'ye karşı öncülük ederek harekete geçmesi tüm dünyanın desteğini her zaman olduğundan farksız olarak arkasına aldı. Suriye'de yaşanan terörü durdurmak ve katil Esed faktörüne karşı harekete geçtiğini belirten Amerikan Ordusu ve yetkilileri gerekli müdahalenin yapıldığını ancak arkasının gelebileceğini, Rusya gibi ülkelerin ise buna karşı gelemeyecek olduğunu adeta açıklamalarında açık açık belli ederken Rusya ise kendi içerisinde oynadığı oyunlar ve kararlar ile Amerika'ya sözde karşı koymaya çalışıyor.

İşte Yapılan Açıklama;

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, tarafından yapılan açıklamada bundan sonra Amerika ile Suriye'de güvenliğin sağlanması ve acil durumlarda hemen iletişime geçilmesini sağlayan sıcak hattın 8 Nisan gece saat 00.00 sularında kapatılacak olduğu belirtildi.

"Bir saat önce ABD'nin Moskova Büyükelçiliği ataşesi, Rusya Savunma Bakanlığı'na çağırıldı. Rusya Savunma Bakanlığı ile Pentagon arasına Suriye'deki operasyonlar sırasında uçuş güvenliğinin sağlanması konusunda varılmış olan anlaşma çerçevesindeki taahhütlerini 8 Nisan 2017 saat 00:00'dan itibaren yerine getirmeyi durdurduğuna dair nota kendisine sunuldu."

rusya amerika saldırı suriye füzeler
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın