Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'ten Kuzey Kore Açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün yayınladığı yazılı açıklama ile Kuzey Kore ve Amerika'yı diyalog kurmaya davet etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'ten Kuzey Kore Açıklaması

Türkiye'yi bir dönem tehdit eden ancak daha sonrasında tüm dünyanın belası olarak adlandırılan, son dönemde Amerika, Çin ve Güney Kore ile bir takım savaş sıkıntıları yaşayan Kuzey Kore için bugün bir uyarıda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından geldi. Savaş çığırtkanlığı yapmasından ötürü Kuzey Kore'nin sakin olmasını ve diyalog kurması gerektiğine değinen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, özellikle Amerika ve Kuzey Kore arasında savaş konularının diyalog ile çözülmesinin en iyi çözüm olduğunu ifade etti.

Amerika ve Kuzey Kore Savaşa Girerse...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tarafından yapılan bu açıklamalar akıllara daha önce iki ülke arasında yaşanan kötü günlerin geçtiğini hatırlatsa da Amerikan savaş gemileri ve nükleer gücün yanında askeri gücün yüksekliği ve destekçinin son derece fazla olmasından ötürü olası bir savaş durumunda Kuzey Kore diye bir ülkenin kalmayacak olduğundan bahsediliyor. Zira nükleer saldırılar sonucunda Kuzey Kore'nin haritalardan silinmesi söz konusu olacağından ötürü özellikle Kuzey Kore tarafından dünyanın süpergücü olarak adlandırılan Amerika'ya karşı tavırların daha sakin olması ve daha işbirliği yapacak şekilde olması öneriliyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya Devlet Başkanı Rusya kuzey kore putin amerika
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın