Putin'in Kalesi Açık Bir Şekil Görüntülendi

NATO'ya karşılık vermek amacı ile Avrupa'nın kalbinde yer alan Kaliningrad'da yeni bir üs inşa etmiş olan Moskova yönetimi, bölgede gerçekleştirmiş olduğu askeri tatbikatlarıyla da adeta bir askeri şov yapıyor.

Putin'in Kalesi Açık Bir Şekil Görüntülendi

NATO'ya karşılık vermek amacı ile Avrupa'nın kalbinde yer alan Kaliningrad'da yeni bir üs inşa etmiş olan Moskova yönetimi, bölgede gerçekleştirmiş olduğu askeri tatbikatlarıyla da  adeta bir askeri şov yapıyor.

NATO ile silahlanma yarışına giren Rusya'nın uluslararası örgüte karşılık vermek için Kaliningrad'da kurduğu gizli üs ortaya çıktı.

İngiltere'nin Romanya ve Estonya'ya asker yığmasına öfkelenen Moskova, Avrupa'nın ortasındaki toprağı Kaliningrad'a füze sistemi yerleştireceğini daha önce ilan etmişti.

Polonya ve Litvanya arasında kalan Baltık Denizi kenarındaki kentte şu günlerde bir inşaat dikkat çekiyor. Vinçlerin ve diğer makinelerin durmadan çalıştığı yer, yeni bir füze üssü inşaatı. Hangarlar, daha önce bölgeye getirilen İskender füzeleri için hazırlanıyor. 700 kilometre menzili bulunan İskender füzelerine nükleer başlık takılabiliyor.

Bahçedeki füze

Dikenli tellerin arkasında yükselen inşaatın önüne yerleştirilmiş füzeler ise dikkat çekici. İngiliz basını, Avrupa'yı tehdit eden üssü sayfalarına taşırken, bahçeye yerleştirilen füzelerin Tochka U olduğunu yazdı.

Aynı noktada Rusya'nın gizli bir dinleme merkezi bulunuyor. Fotoğraflanan merkez, dünya üzerindeki önemli dinleme istasyonlarından biri.

Menzili 700 kilometre

Rusya'daki Red star TV ise, Kaliningrad'da tatbikat yapan askerlerin görüntülerini ekrana getirdi. Propaganda videosunda baştan sona silahlı askerler NATO mevzilerini ele geçiriyor. Televizyondaki görüntülerde ayrıca, Kaliningrad açıklarında tatbikat yapan savaş gemilerinden fırlatılan füzeler de gösterildi.

Moskova, halihazırda Kaliningrad'a S-400 ve İskender füzeleri konuşlandırmış durumda. Avrupa'nın kalbine üs kuran Rusya'ya NATO'nun nasıl bir yanıt vereceği ise merak konusu.

Batılı ülkelerin çatı örgütü NATO ile Rusya, pozisyonlarını keskin bir şekilde çizmiş durumda. Rusya'nın Kırım'ı ele geçirmesi ve Ukrayna ile savaşa tutuşması, tarafları daha önce de karşı karşıya getirmişti.

nato rusya ukrayna
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın