Malezya Türkiye'ye İade Etme Kararı Aldı

Malezya İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ahmed Zahid Hamidi, tarafından yapılan açıklamada 2 Türk vatandaşının iade edilecek olduğu bildirildi.

Malezya Türkiye'ye İade Etme Kararı Aldı

Türkiye sınırları içerisinde darbeye teşebbüs dolayısı ile bugüne kadar onbinlerce insan gözaltına alındı, işinden oldu, hapis cezasına çartpırıldı. Yaşanan bu karışık ortamda özellikle binlerce mağdurun olduğu İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından da belirtilirken, bugün Malezya İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ahmed Zahid Hamidi tarafından bir açıklama yapıldı.

Aileleri İade Edilecek!

Malezya İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ahmed Zahid Hamidi, açıklamasında 2 Türk vatandaşının FETÖ adlı terör örgütüne destek sunduğunun belirlenmesinden ötürü derhal Türkiye'ye iade edilecek olduklarını açıklayarak, 2 kişinin ailesinin ise iade edilip edilmemesi gerektiğine Türkiye tarafından karar verilecek olduğunu açıkladı. 

Malezya İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ahmed Zahid Hamidi, açıklamasında Türkiye'nin korunmasına yönelik olarak vatandaşların iade edilme hakkı olduğunu ve bunu yapacak olduklarını belirtti. 2 Türk vatandaşının iade edilmesinin ardından özellikle de diğer ülkelerden nasıl bir tepki gelecek merak konusu olurken, Amerika, Almanya ve benzeri ülkeleri yaşanabilecek olan işkence gibi olayların söz konusu olduğunu belirterek vatandaşları iade etmiyor.

Malezya İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ahmed Zahid Hamidi malezya türk fetö asker
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın