Kolombiya'da Gerçekleşmiş Olan uçak Kazasıyla Alakalı Yeni Bir Gelişme

Kolombiya'da düşmüş olan uçağın sahibi Bolivya asıllı charter şirketi Lamia'nın genel müdürü görevindeki Gustavo Vargas ile sekreteri ve de teknikerinin Bolivya'da tutuklanmış olduğu bildirildi.

Kolombiya'da Gerçekleşmiş Olan uçak Kazasıyla Alakalı Yeni Bir Gelişme

Kolombiya'da düşmüş olan uçağın sahibi Bolivya asıllı charter  şirketi Lamia'nın genel müdürü görevindeki Gustavo Vargas ile sekreteri ve de teknikerinin  Bolivya'da tutuklanmış olduğu bildirildi.


Kolombiya basınında yer alan haberlere göre, Chapecoense futbolcuları,  teknik ekip, yöneticiler ve Brezilyalı gazetecilerin de aralarında bulunduğu 71  kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasıyla ilgili soruşturma sürüyor.Soruşturma kapsamında, uçağın sahibi Lamia adlı şirketin genel müdürü  Vargas ile sekreteri ve teknikeri tutuklandı.

Kazayı araştırmakla görevli Santa Cruz Savcısı Ivan Quintanilla,  konuya ilişkin açıklamasında, olayda sorumlulukları bulunan kişilerin  tutuklandığını ifade etti.

Bolivya Sivil Havacılık Genel İdaresi (DGAC), geçen pazartesi günü  şirkette yaptığı aramalarda birçok belgeye el koymuştu. Ayrıca Vargas, birkaç gün  önce Bolivya basınına yaptığı açıklamada uçağın Cobija'da yakıt ikmali yapmış  olması gerektiğini belirtmişti.

Bolivya'nın Santa Cruz de la Sierra şehrinden Kolombiya'nın Medellin  kentine hareket eden ve Brezilya 1. Futbol Ligi ekiplerinden Chapecoense takımı  dahil 77 kişinin (9'u mürettebat, 68'i yolcu) bulunduğu uçak dağlık araziye  düşmüş, kazada 71 kişi hayatını kaybetmişti.

  
 

kolombiya uçak kaza
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın