Halep Kentinde Ateşkes İlan Edilecek

Rusya'nın Dışişleri Bakanı görevinde bulunan Lavrov, silahlı grupların Halep kentinden ayrılmasına yönelik belirlenecek takvimin hemen sonrasında bir defa daha ateşkes ilan edilecek olduğunu açıkladı

Halep Kentinde Ateşkes İlan Edilecek
Halep Kentinde Ateşkes İlan Edilecek mahmut

Rusya'nın Dışişleri Bakanı  görevinde bulunan Lavrov, silahlı grupların Halep kentinden ayrılmasına yönelik belirlenecek takvimin hemen sonrasında bir defa daha ateşkes ilan edilecek olduğunu açıkladı

Moskova’da Filipinler Dışişleri Bakanı Perfecto Yasay ile görüşmesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Lavrov, Suriye krizi ve Halep’teki duruma değindi.

Lavrov, “(Cenevre’deki) Rus-Amerikan görüşmelerinde silahlı grupların Doğu Halep’ten ayrılmasına ilişkin güzergah ve süreler belirlenecek. Bunlar kabul edildikten sonra ateşkes yürürlüğe girecek.” dedi.

"AYRILMAYANLARI TERÖRİSTLERLE EŞDEĞERDE TUTACAĞIZ"

Rus-Amerikan görüşmelerinden sonra Doğu Halep’i terk etmeyen silahlı grupları teröristlerle aynı kategoride değerlendireceklerini belirten Lavrov, “Doğu Halep’ten ayrılmayı reddeden grupları teröristlerle eş değerde tutacağız ve Suriye ordusunun bu tür gruplara karşı yürüttüğü operasyonu destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Lavrov, Cenevre’deki görüşmelere bugün başlamaya hazır olduklarını ancak Amerikan tarafının isteğiyle birkaç gün ertelenen toplantının etkili sonuçlanacağını düşündüklerini kaydetti.

Öte yandan Lavrov, Halep’te artan çatışmalara ara verilmesi için BM Güvenlik Konseyi’ne sunulacak 10 günlük “insani ateşkes” tasarısını silahlı grupların güçlenmesine neden olacağı gerekçesiyle desteklemeyeceklerini de kaydetti.

rusya halep ateşkes
Görüşünüzü Yazın...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Gülben Ergen Mahkemeye Gidiyor
Hazal Kaya'nın Setine Baskın
Hazal Kaya'nın Setine Baskın